Dominik Pajewski

27.04.2020 (13:04)

Charytatywny cover „Times Like These” wykonany przez ponad 20 artystów! Posłuchaj wyjątkowej kompozycjiBBC Radio 1 przedstawia największe wydarzenie Live Lounge, które ma na celu wesprzeć ofiary kryzysu związanego z koronawirusem. W coverze „Times Like These” Foo Fighters usłyszymy artystów takich jak Dua Lipa, Chris Martin z Coldplay, AJ Tracey, Rita Ora, Ellie Goulding, YUNGBLUD i wielu innych.

BBC zgromadziło jednych z najbardziej popularnych artystów z Wielkiej Brytanii i całego świata w celu stworzenia najlepszego Live Lounge w swojej historii. Wszystko to zostało zainicjowane, aby wesprzeć międzynarodowe wysiłki, w celu utrzymania bezpieczeństwa i zatrzymania ludzi w domach podczas pandemii. Stay Home Live Lounge zostało wyemitowane w czwartek 23 kwietnia. Wraz z muzyką pojawił się klip przedstawiający wszystkich występujących w tej wersji utworu artystów. Lista jest całkiem długa:

·         5 Seconds of Summer

·         AJ Tracey

·         Anne-Marie

·         Bastille

·         Biffy Clyro

·         Celeste

·         Chris Martin of Coldplay

·         Dermot Kennedy

·         Dua Lipa

·         Ellie Goulding

·         Grace Carter

·         Hailee Steinfeld

·         Jess Glynne

·         Mabel

·         Paloma Faith

·         Rag’n’Bone Man

·         Rita Ora

·         Royal Blood

·         Sam Fender

·         Sean Paul

·         Sigrid

·         YUNGBLUD

·         Zara Larsson


POST MALONE ZAGRAŁ MAŁY KONCERT Z NUMERAMI NIRVANY. AKCJĘ SKOMENTOWAŁ KRIST NOVOSELIC

 
Stay Home Live Lounge zostało nagrane i sfilmowane przez artystów z ich własnych domów, a produkcją zajął się zdobywca nagrody Grammy oraz Ivor Novello - Fraser T. Smith. Smith jest znany ze swojej współprac z takimi artystami jak Stormzy, Adele, czy Dave. Ma on na swoim koncie siedem singli #1 w Wielkiej Brytanii i 18 albumów #1. Akcja została wyemitowana po raz pierwszy na antenie Radio 1, Radio 2, 1Xtra, 6Music oraz Asian Network. BBC postanowiło oficjalnie wydać utwór „Times Like This” i przekazać cały zysk na akcje charytatywne. Dochód z Wielkiej Brytanii będzie połączony z wszelkimi funduszami zebranymi przez The Big Night In. Te fundusze zostaną podzielone pomiędzy BBC Children in Need i Comic Relief, aby zapewnić niezbędne wsparcie osobom najbardziej potrzebującym niezależnie od ich pochodzenia, w każdym wieku . Pieniądze zebrane na świecie zostaną przekazane na fundusz Światowej Organizacji Zdrowia „COVID-19 Solidarity Response”.Na temat akcji wypowiedzieli się artyści i osoby zaangażowane w projekt:

Dua Lipa: Jestem taka dumna, że mogę być częścią tego wydarzenia i nie mogę się doczekać, aż każdy usłyszy ten kawałek. Myślę o każdym z Was w tych trudnych czasach. Całuję!

Ellie Goulding: Jestem zaszczycona, będąc częścią tak fantastycznego składu, który wykonał cover „Times Like These: BBC Radio 1 Stay Home Live Lounge”. Teraz bardziej niż kiedykolwiek, my artyści musimy pamiętać jak ważną rolę odgrywamy w niesieniu nadziei ludziom. Wierzę, że ten kawałek pomoże Wam w tych ciężkich czasach.

Fraser T. Smith: Bycie poproszonym o stworzenie nowej aranżacji klasyku Foo Fighters „Times Like This” uczy pokory. Nasza wizja polegała na użyciu przedmiotów domowych, takich jak telefony, czy garnki i patelnie, zamiast urządzeń, które są dostępne w studio. Chcieliśmy, żeby ten singiel był odpowiedni dla naszych czasów. Tekst zdecydowanie odnosi się do obecnego kryzysu i mam szczerą nadzieję, że uzbierane pieniądze pomogą w walce z COVID-19 na całym świecie.

Clara Amfo: The Live Lounge jest uwielbiane przez słuchaczy Radio 1 i jest mi niezmiernie miło, że posłuży ono do polepszenia nastroju fanów i uzbierania funduszy na tych, którzy zostali dotknięci skutkami pandemii. Muzyka to prawdziwy dar i jesteśmy bardzo wdzięczni Foo Fighters za tę piosenkę, a także wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do tworzenia nowych wersji. Posłuchajcie, żeby pomóc, śpiewajcie z nami i bądźcie bezpieczni.

Chris Price, szef działu muzycznego w Radio 1: Chciałbym bardzo podziękować Fraserowi Smithowi, Foo Fighters oraz każdemu artyście, który wziął udział w tworzeniu tego wspaniałego projektu. „Times Like These: BBC Radio 1 Stay Home Live Lounge” przesyła prosty komunikat: moc muzyki i ludzkiej kreatywności potrafią przezwyciężyć nawet te problemy, które z pozoru wydają się nie do rozwiązania.

Live Lounge od dawna jest ulubionym miejscem artystów oraz uznaną na całym świecie platformą do kameralnych występów na żywo. Ten format pozwala fanom zobaczyć i usłyszeć, jak ich ulubieni artyści wykonują swoje najpopularniejsze utwory, a także ekskluzywne covery.

SERJ TANKIAN OPUBLIKOWAŁ NOWY UTWÓR, W KTÓRYM ŚPIEWA PO ORMIAŃSKU

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Black Sabbath: 50. lecie albumu PARANOID, zostanie uczczone specjalnym boxem CD i boxem winylowym!

  2020-08-07
  Uznany za twórcę nowego gatunku muzyki, jakim jest heavy metal, legendarny zespół z Birmingham, Black Sabbath, świętuje w tym roku 50. rocznicę wydania swojego albumu ''Paranoid''.
 • Męskie Granie 2020 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać specjalny koncert?

  2020-08-07
  Męskie Granie 2020 odbywa się w wyjątkowej formule, w postaci tylko jednego koncertu. Gdzie oglądać transmisję z wyjątkowego wydarzenia Męskiego Grania? O której startuje TRANSMISJA?
 • Męskie Granie 2020 - zespoły, gdzie oglądać koncert 8.08.2020?

  2020-08-07
  Męskie Granie 2020 - kto zagra na wyjątkowej edycji imprezy, która przez pandemie koronawirusa przyjmuje nieco inną formę? Wszystkie szczegóły na EskaROCK.pl.
 • Co widzą insekty? Naukowcy stworzyli małą kamerę, którą przyczepili do żuka

  2020-08-07
  Naukowcy chcą dowiedzieć się, jak wygląda życie owadów i w tym celu stworzono specjalną kamerkę. Jest to zminiaturyzowana wersja kamery nagrywającej w dobrej jakości, dzięki czemu możemy zobaczyć życie żuka.
 • POLSKI FESTIWAL STAND-UPU 2020 - SZCZEGÓŁY IMPREZY

  2020-08-07
  Polski Festiwal Stand-upu to wielkie 3 dniowe święto, które jednoczy całe środowisko komediowe. Co roku w Warszawie pojawia się ponad 60 komików, którzy oprócz komediowego sznytu mogą zbić z Wami piątkę i uraczyć Was krótką rozmową. Różnorodność festiwalu jest jego znakiem firmowym dlatego każdy dzień obfituje w inne wydarzenia.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz