Daniel Wardziński

20.02.2014 (09:43)

BRIT Awards 2014: Arctic Monkeys - zwyciężyli w swoich kategoriach. Odebrali dwie statuetki BRIT 2014 [VIDEO]Arctic Monkeys - zwycięzcy w dwóch kategoriach. Dostali statuetki BRIT 2014 jako zespół roku i za album roku, za płytę AM. Dali też koncert na gali rozdania BRIT Awards 2014.

Arctic Monkeys zwyciężyli w dwóch kategoriach i zagrali na gali rozdania BRIT Awards 2014.

Rockowy zespół z Sheffield zgarnął dwie nagrody BRIT Awards 2014 - czyli tyle, ile mieli nominacji. Byli nominowani jako Zespół Roku oraz w kategorii Album Roku za płytę AM. W tej pierwszej kategorii Arctic Monkeys wyróżniono dotąd już dwa razy. W tym roku skład: Alex Turner, Jamie Cook, Nick O'Malley i Matt Helders znowu okazał się najlepszym rockowym zespołem roku na Wyspach.

>>>BRIT Awards 2014: sprawdź line-up gali, wystąpią m.in. Arctic Monkeys, Bastille<<<


Arctic Monkeys osiągnęli status gwiazdy rocka już debiutancką płytą Whatever Peole Say I Am, That's What I'm Not z 2006 roku. Do dziś album pozostaje najszybciej sprzedającym się debiutem w historii brytyjskiej muzyki, w Wielkiej Brytanii pokrył się poczwórną platyną.

AM to piąty studyjny krążek zespołu uważanego za największe gwiazdy indie rocka. Ich muzyka miesza w sobie elementy rocka psychodelicznego, garage rocka i punka. Arctic Monkeys dwukrotnie byli też nominowani do nagród Grammy.

>>> BRIT Awards 2014: znamy nominacje w kategorii rock m.in. David Bowie, Arctic Monekys, Tom Odell<<<

Tak natomiast wyglądają ich występy na żywo:
ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Park of Poland Mszczonów - cennik. Ile za bilety?

  2020-01-28
  Park of Poland Mszczonów to nowe miejsce na rozrywkowej mapie Polski, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem jeszcze przed otwarciem. Jaki jest cennik? W jakiej cenie są bilety do Park of Poland Mszczonów? Wszystko zebraliśmy w jednym miejscu.
 • Najbezczelniejszy więzień świata. Uciekł z więzienia i wysłał stażnikom pocztówkę

  2020-01-28
  Więźniowie nie kojarzą się strażnikom za dobrze, a często są oni niemiłym wspomnieniem. Ten więzień wykazał się jednak dużą kreatywnością i bezczelnością, by nie zostać zapomnianym przez strażników.
 • Policja wyśmiała Patryka Vegę. Chodzi o najnowszy film [WIDEO]

  2020-01-28
  Patryk Vega ponownie zaskakuje w zwiastunie filmu 'Bad Boy', który ma trafić do kin 21 lutego. Nagranie promujące film spotkało się z odzewem Komendy Głównej Policji, która strollowała reżysera.
 • Łódzka OREADA zapowiada debiutancki album i duże tournee po Polsce

  2020-01-28
  "Głos" to teledysk do pierwszego singla zapowiadającego debiutancki album zespołu Oreada zatytułowany "Mówili mi ludzie". Premiera płyty odbędzie się na początku marca.
 • PAWEŁ SKIBA – „MIŁOŚĆ”. PREMIERA SINGLA

  2020-01-28
  Paweł Skiba dotychczas znany głównie jako wokalista Studia Accantus oraz zespołu GooseBumps wydaje swój pierwszy singiel.
 • Pablopavo - SZYBKA SERIA, SZYBKICH PYTAŃ [WIDEO]

  2020-01-28
  Pablopavo od lat wymyka się schematom i ciężko go w jakikolwiek sposób zaszufladkować. Przed premierą wydawnictwa projektu Pablopavo i Ludziki z Naprawdę Dużym Zespołem, artysta wpadł do naszego studia, by odpowiedzieć na pytania w 'Szybkiej Serii, Szybkich Pytań'.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz