Dominik Pajewski

01.04.2020 (13:47)

Bill Ward opowiedział o kontrakcie z Black Sabbath: było to godne pożałowaniaGdy Black Sabbath powrócili w 2011 roku, nikt nie spodziewał się, że do grupy nie dołączy Bill Ward. Niestety, perkusista nie dogadał się z resztą składu i finalnie grupa pożegnała się z fanami bez niego. Jak wyglądało to ze strony Billa?

Powrót Black Sabbath w 2011 roku, zaowocował krążkiem pod tytułem ,,13'', jednak w składzie zabrakło Billa Warda. Już tedy mówiło się, że Ozzy, Tony i Geezer nie dogadali się z Billem na polu finansowym, chociaż wspominało się także, że perkusista nie jest w dobrej formie fizycznej. Jak z biegiem Bill Ward postrzega tamten czas i kontrakt, który mu zaproponowano?

CZY LAMB OF GOD ZAJMIE MIEJSCE SLAYERA? RANDY BLYTHE ODPOWIADA


Bill Ward opowiedział o kontrakcie z Black Sabbath: było to godne pożałowania

W wywiadzie dla ,,Rock Candy'', zapytano o 2011 rok i temat reaktywacji zespołu. Jak wspomina Bill Ward, kontrakt i warunki były nie do przyjęcia, jednak jego podejście do kolegów jest pozytywne:

Życzę im wszystkiego, co najlepsze. Szczerze. Czy nadal ich kocham? Tak. Nie chcę ich urazić. Po prostu życzę im dobrze. (...)

Poinformowałem wszystkich, którzy byli dla mnie ważni, że liczyłem na sprawiedliwy układ, a tak się po prostu nie stało. Nawet jakby ktoś przystawił mi broń do głowy, nie podpisałbym tego kontraktu.

Ogólnie, było to godne pożałowania. Byłem szczególnie zawiedziony z powodu fanów, że skończyło się to tak, a nie inaczej.

To jednak nie sprawiło, że przestałem kochać tych chłopaków. Sabbath jest głęboko w moim sercu.

Mimo, że Black Sabbath zakończyli działalność, Bill Ward nadal wydaje swoje numery, a Ozzy Osbourne działa na polu kariery solowej, wydając w lutym krążek ,,Ordinary Man''.

NA OKŁADCE KSIĄŻKI NICKA CAVE'A, ZNAJDZIE SIĘ OBRAZ POLSKIEJ ARTYSTKI

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Sabaton nagrali klip z Youtuberem, który przerabia piosenki Rammstein na język rosyjski

  2020-05-22
  Sabaton są bardzo otwarci na fanów, którzy często robią fajne rzeczy dla zespołu. Tym razem grupa połączyła siły z rosyjskim youtuberem, który dał się poznać jako gość, który przerabia na rosyjski piosenki Rammstein.
 • Lody o smaku gazu łzawiącego. Jaki jest skład nietypowego deseru?

  2020-05-22
  Gdy przychodzi lato, wiele osób ma ochotę na lody, które z roku na rok mają różne, ciekawe smaki. Nikt jednak nie przypuszczał, że da się zrobić deser lodowy o smaku gazu łzawiącego.
 • Kiedy Ozzy przejdzie na emeryturę? Jack osbourne odpowiedział szczerze o planach ojca

  2020-05-22
  Ozzy Osbourne nie ma ostatnio łatwo, ponieważ mocno dokucza mu zdrowie. Jack Osbourne powiedział, ile jeszcze może potrwać kariera jego ojca. Czy będzie jeszcze szansa zobaczyć Ozzy'ego na scenie?
 • 40 lat filmu Gwiezdne Wojny: Imperium Kontratakuje. Z tej okazji powstał specjalny plakat

  2020-05-22
  Gwiezdne Wojny miały lepsze i gorsze momenty w swojej historii, jednak nie da się ukryć, że ''Imperium Kontratakuje'', to jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza część gwiezdnej sagi. Z okazji 40-lecia filmu, opublikowano specjalny plakat.
 • Czym zajmuje się syn Kazika Staszewskiego?

  2020-05-22
  Kazika Staszewskiego zna każdy fan rocka w Polsce, a jego piosenki to absolutne szlagiery. Nie każdy jednak wie, czym zajmuje się jeden z synów Kazika - Jan Staszewski.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz