Dominik Pajewski

14.10.2019 (14:30)

Abbey Road nie miał być ostatnim albumem The Beatles. Szczegóły zdradził Ringo Starr50 lat temu, 8 sierpnia, najsłynniejszy zespół świata wyszedł z EMI Recording Studios w Londynie, by udać się na najbardziej ikoniczny spacer wszech czasów. Iain Macmillan sfotografował The Beatles, którzy przechodzili przez przejście dla pieszych. Kultowe zdjęcie trafiło na okładkę albumu 'Abbey Road', który w tym roku doczekał się jubileuszowej reedycji. Ringo Starr zdradził, że nie miał to być ostatni album zespołu.

Album „Abbey Road” ukazał się 26 września 1969 i choć nie był ostatnim wydawnictwem The Beatles (w 1970 ukazało się „Let It Be”), to była to ostatnia płyta, którą John, Paul, George i Ringo nagrali razem jako zespół. Niedawno, pojawiła się specjalna reedycja albumu, a przy jej okazji pojawiły się wywiady. W jednym z nich, Ringo Starr zdradził, że nie miał to być ostatni krążek zespołu.

LEGENDARNY DJ, PRZEROBIŁ PRZEMÓWIENIE GRETY THUNBERG NA KLIMATY ELECTRO


'Abbey Road' nie miał być ostatnim albumem The Beatles

Okazuje się, że The Beatles nie nagrywali albumu 'Abbey Road' z myślą o tym, że będzie to ostatni krążek zespołu. Jak wspomniał Ringo Star w wywiadzie dla BBC:

Nagraliśmy „Abbey Road” i powiedzieliśmy „wyszło całkiem nieźle”, ale nikt z nas nie powiedział „zagraliśmy razem po raz ostatni”. Nikt tego nie powiedział. Nikt tak nie czuł.

Myśleliśmy, że po nagraniu tej płyty zajmiemy się swoimi sprawami, a potem Paul do nas zadzwoni i powie: „Chłopaki, macie ochotę wejść do studia?”. I nagramy kolejną płytę.

Nie był to więc koniec – bo na końcu miłość, jaką przyjmiesz równa się miłości, jaką dałeś. Ja nigdy nie odczuwałem, że to koniec.

 
Warto dodać, że w 2019 roku, pojawiła się specjalna reedycja albumu, która dostępna jest w kilku opcjach.
 

JARED LETO NARZEKA NA NOWEGO JOKERA. CO MU NIE PASUJE?

 


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wiedźmin - nowe sceny ujawnione. Co zobaczymy w serialu?

  2019-12-10
  Netflix udostępnił główny zwiastun najbardziej oczekiwanego serialu tego roku już jakiś czas temu. Światowa premiera Wiedźmina już 20 grudnia na Netflix, a w sieci pojawiły się już kolejne spoty, które ujawniają nowe sceny.
 • Wokalistka Roxette nie żyje! Przyczna śmierci Marie Fredriksson

  2019-12-10
  To bardzo smutny dzień dla fanów rocka i zespołu Roxette. W wieku 61 lat odeszła Marie Fredriksson, która była wokalistką zespoł. Jaka jest przyczyna śmierci wokalistki?
 • Pijany kierowca, przyjechał po pijanego kierowcę, który został zatrzymany przez policję za jazdę po pijanemu

  2019-12-10
  Tak absurdalna sytuacja, przypomina coś z filmów komediowych, jednak zdarzyła się w rzeczywistości. Policjancie nie bardzo wiedzieli co mają zrobić i chyba byli mocno zszokowani bezczelnością.
 • 10 Miles to safety czyli 4 odcinek SuperNerda

  2019-12-10
  Przybyła Apokalipsa, a twój cel jest prosty: przejdź 10 mil aby dotrzeć do bezpiecznego miejsca w nieograniczonym, generowanym losowo świecie opanowanym przez Zainfekowanych i wypełnionym narzędziami i bronią.
 • Symulator Jezusa - polska gra staje się hitem jeszcze przed premierą

  2019-12-10
  Rynek gier jest tak bogaty, że spokojnie można być pewnym, że wkrótce pojawi się gra, która dotyczyć może tematyki absolutnie dziwnej i absurdalnej. Tak jest w tym wypadku, ponieważ na rynku pojawić się ma 'Symulator Jezusa'.
 • Wdowa po Chrisie Cornellu pozywa zespół Soundgarden! O co chodzi?

  2019-12-10
  Sytuacja między zespołem Soundgarden, a wdową po Chrisie Cornellu stała się bardzo napięta i nieprzyjemna. Okazuje się, że Vicky Cornell pozwała zespół, o co dokładnie chodzi?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz