27.05.2014 (18:15)

Sanatorium: sprawdź, co dziś w programie!W dzisiejszym Sanatorium będzie sporo brytyjskiego grania! Robert "Pegaz" Zawieja zagra między innymi kawałki Dave'a Gahana, ale...nie te nagrane razem z Depeche Mode!

W dzisiejszym programie Sanatorium w EsceROCK Robert "Pegaz" Zawieja sięgnie między innymi po muzykę zespołu Soulsavers. 22.05.2012 roku ukazała się ich płyta The Light The Dead See, nagrana razem w wokalistą Depeche Mode. Dave Gahan zastąpił związanego dotąd z Soulsavers Marka Lanegana.

EskaROCK: wywiad z The Neighbourhood! [VIDEO]

Przypomnijmy, prace nad tym albumem zaczęły się w bardzo trudnym dla Dave'a Gahana momencie, po tym jak zmierzył się z chorobą. Wokalista Depeche Mode tak opisał pracę nad nim : “Ten album okazał się bardzo terapeutyczny. Nie było żadnych ograniczeń. Dochodząc do zdrowia czułem, że muszę wyrzucić z siebie wiele rzeczy. Ta muzyka dała mi świetną okazję, by stanąć w obliczu wielkich pytań.”

Nowa płyta Coldplay "Ghost Stories" do zgarnięcia w NRD!

Za nazwą Soulsavers kryje się dwójka producentów - Rich Machin i Ian Glover. Od czasu wydanego w 2003 roku debiutanckiego albumu Tough Guys Don’t Dance, jako główny wokalista z Soulsavers związany był niepowtarzalny Mark Lanegan. Gościnnie na kolejnych płytach pojawiali się też m.in. Will Oldham, Jimi Goodwin, Jason Pierce (Spiritualized), Richard Hawley czy Mike Patton. Nagrany z Dave'm Gahanem The Light the Dead See to czwarty już album w dyskografii Soulsavers.


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz