21.05.2014 (20:30)

Kultowa godzina w czwartek: Morrissey, Oasis, The Rolling Stones [VIDEO]Kultowa godzina w czwartek: album Sticky Fingers The Rolling Stones znalazł się na szczycie listy Billboard'u, kawałek Oasis Lyla dotarł na szczyt brytyjskiej listy przebojów, powiemy też o urodzinach legendy rocka, Stevena Morrissey'a.

W 1959 urodził się wokalista i autor piosenek legendy rocka, zespołu The Smiths, Steven Morrissey. W 1984 singiel The Smiths Heaven Knows I'm Miserable Now znalazł się na 10 miejscu brytyjskiej listy przebojów.

Gracie Co Chcecie - ułóż swoją własną godzinę muzyki w EsceROCK!

W 1971 płyta The Rolling Stones Sticky Fingers zaczęła swój czterotygdniowy pobyt na pierwszym miejscu listy Billboard'u. Grafika Sticky Fingers, która znalazła się na albumu została zaprojektowana przez Andy'ego Warhola. To rozpięty zamek błyskawiczny w jeansowych spodniach. Pierwszy nakład zawierał prawdziwe zamki wmontowane w okładkę płyty.

W 2005 singiel Oasis Lyla triumfował na liście przebojów w Wielkiej Brytanii. Był to ich siódmy singiel, który dotarł na to miejsce.  Lyla to kawałek z płyty Don't Believe The Truth.

EskaROCK: DVD Kult MTV Unplugged do zgarnięcia w Kultowej Godzinie!

Perkusistka White Stripes Meg White w 2009 poślubiła Jacksona Smith'a w domu swojego ex męża i kolegi z zespołu Jacka White'a.NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz