17.05.2014 (20:30)

Kultowa godzina w niedzielę: Joy Division, Blur, The Beatles [VIDEO]Kultowa godzina w niedzielę: legendy rocka, grupa The Beatles, jako pierwszy zespół w Wielkiej Brytanii został pokazany w satelitarnej transmisji, Ian Curtis z Joy Division popełnił samobójstwo, powiemy też o nietypowej wygranej zespołu Blur.

W 1967 grupa The Beatles reprezentowała Wielką Brytanię w pierwszej transmisji satelitarnej na świecie. Grupa zgodziła się, aby pokazano ich w studio, w którym nagrywa specjalnie na tę okazję napisany kawałek.  To właśnie wtedy John Lennon napisał All You Need is Love.

Socjal w EsceROCK: co w programie?


Wokalista Joy Division, Ian Curtis popełnił samobójstwo. Curtis powiesił się w kuchni w swoim domu w Macclesfield w Anglii. Miał 23 lata.

W 1997 zespół Blur wygrał popowy zamiennik nagrody FA Cup zorganizowany przez Music Industry Soccer Six. Blur wygrali na stadionie Fuhlam FC Craven Cottage z Robbiem Williamsem i zespołami My Life Story i The Prodigy.

Lorein: "Piruety" akustycznie w EsceROCK!

W 2013 we Włoszech zmarł Marek Jackowski, gitarzysta i współzałożyciel grupy Maanam. Przyczyną śmierci 66-letniego muzyka był zawał serca.
  


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz