15.05.2014 (20:30)

Kultowa godzina w piątek: Nirvana, U2, Nazareth [VIDEO]Kultowa godzina w piątek: urodził się Darrell Sweet z Nazareth, singiel U2 With Or Without You przez 3 tygodnie nie schodził z pierwszego miejsca amerykańskiej listy przebojów, powiemy też o urodzinach basisty legendy rocka, zespołu Nirvana.

W 1987 singiel U2 With Or Without You przez 3 tygodnie nie schodził z pierwszego miejsca listy przebojów w Stanach Zjednoczonych. Trzeci kawałek z płyty U2 The Joshua Tree był w tamtych czasach najbardziej znanym singlem z tego albumu.

EskaROCK: weekend z Kaiser Chiefs

W 1947 urodził się Darrell Sweet z Nazareth. Muzyk zmarł 30.04.1999. Darrell Sweet, przed koncertem w New Albany w Indianie, dostał ataku serca.

"Tyle z życia", "Miłość i papierosy", "Nie tu", "Lugola". Zobaczcie Pustki na żywo w EsceROCK!

Urodziny obchodzi też basista legendy rocka, zespołu Nirvana. Krist Novoselic urodził się w 1965 roku. Po tym, gdy Nirvana przestała istnieć, Krist Novoselic założył zespoły Sweet 75 i, potem, Eyes Adrift. Z każdym z nich wydał po jeden płycie. Pomiędzy 2006, a 2009 grał też w punkowej kapeli Flipper.

W 2010 na raka żołądka zmarł Ronnie James Dio, wokalista zespołu Dio. Ronnie śpiewał też między innymi z takimi kapelami, jak Elf, Black Sabbath, czy Heaven & Hell.NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz