02.05.2014 (20:00)

Kultowa godzina w sobotę: Kult, Obywatel G.C., Dezerter [VIDEO]Kultowa godzina w sobotę: polskie legendy rocka! 3 maja przypada 223 rocznica uchwalenia Konstytucji. Z tej okazji EskaROCK w kultowej godzinie specjalnie dla Was zagra tylko polskie kawałki. Pojawią się Obywatel G.C., Dezerter i Kult. Ale nie tylko! Usłyszycie też między innymi Czesława Niemena i Maanam.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to najważniejsze narodowe święto. Właśnie dlatego na falach EskiROCK, w Kultowej godzinie, usłyszycie najważniejsze polskie kawałki. Co się pojawi?

Soundgarden na Life Festival Oświęcim - bilety niebawem w EsceROCK [VIDEO]

Zagramy między innymi numer pod tytułem Polska. Kult mocno naraził się tym utworem, legendarny kawałek został zatrzymany przez cenzurę. Zespół Kult długo grał go wyłącznie na koncertach.  Kawałek Polska pojawił się dopiero na kompaktowej reedycji drugiego albumu Kult Posłuchaj to do ciebie

Dezerter Złota polska młodzież to kolejny numer, którego nie może zabraknąć w sobotniej kultowej godzinie. Kawałek pojawił się na krążku Kolaboracja. Dezerter nagrał go w 1987 roku.

Przyjaciel D na żywo w EsceROCK. Lorein w NRD już we wtorek!


W EsceROCK pojawi się też legenda rocka, Obywatel G.C.. Nie pytaj o Polskę to przełomowy kawałek, jeżeli chodzi o dorobek Grzegorza Ciechowskiego. To jeden z niewielu kawałków, który teraz brzmi tak samo dobrze jak wtedy, kiedy powstał.NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz