23.04.2014 (18:00)

Stephen King. Sprzedawca strachu - biografia pisarza w Departamencie Czytelnictwa EskiROCK [VIDEO]Najważniejsze momenty, nieznane fakty, najciekawsze historie - Stephen King jest bohaterem kolejnej odsłony Departamentu Czytelnictwa EskiROCK. Jeszcze w tym tygodniu macie szansę posłuchać na naszej antenie fragmentów nowej książki Roberta Ziębińskiego - Stephen King. Sprzedawca strachu, a także zgarnąć egzemplarze tej biografii.

Jego powieści sprzedały się w 350 milionach egzemplarzy, wydał 65 książek, opublikował ponad 200 opowiadań, jego powieści przetłumaczono na niemal wszystkie języki świata - Stephen King to dziś niekwestionowany król nie tylko horroru, ale też literatury popularnej. W Polsce jednak nikt nie napisał o nim powieści… aż do teraz. Stephen King. Sprzedawca strachu - to pierwsza polska książka o pisarzu, wyjątkowa, bo snuta z perspektywy kina.

>>>NOWOŚCI MUZYCZNE 2014: Jack White - Lazaretto. Nowy singiel Jacka White'a najszybciej wydaną płytą w historii<<<

Robert Ziębiński
omawia każdą ekranizację prozy Kinga. Od Carrie po serial Pod kopułą. Kino, seriale są tu punktem wyjścia do opowieści o samym Stephenie Kingu. Pisarzu, który swoją karierę zawdzięcza filmom. Przez szalone lata '70, przepitą i przesyconą narkotykami następną dekadę, po powolną stabilizację lat '90, autor próbuje pokazać, jak zmienił się król grozy, jego pisanie i pozycja na rynku.

>>>NOWOŚCI MUZYCZNE 2014: Beck wyda drugą w tym roku płytę? Zaczął pracę nad następcą Morning Phase. [VIDEO]<<<

Stephen King. Sprzedawca strachu - to najnowsza propozycja Departamentu Czytelnictwa EskiROCK. Słuchajcie nas uważnie w tym tygodniu. Na antenie prezentujemy fragmenty powieści, a na słuchaczy czekają egzemplarze książki Roberta Ziębińskiego Stephen King. Sprzedawca strachu.
 
NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz