23.04.2014 (00:00)

Kultowa godzina w środę: The Beatles, Pink Floyd, David Bowie [VIDEO]Kultowa godzina w środę: The Beatles po raz szesnasty trafiają na szczyt brytyjskiej listy przebojów, legenda rocka, David Bowie, święci triumfy dzięki hitowi Let's Dance, powiemy też o urodzinach Roy'a Orbisona.

W 1936 roku urodził się Roy Orbison, wokalista i autor piosenek. Muzyk, oprócz solowej działalności, znany jest też z występów w grupie The Traveling Wilburys. Roy Orbison zmarł w 1988 roku.

W 1969 roku legenda rocka, grupa The Beatles, trafiła na szczyt brytyjskiej listy przebojów dzięki piosence Get Back. Był to 16. numer jeden z karierze zespołu.

>>>Artur Rojek: Ranking najlepszych piosenek i największych hitów Artura Rojka i Myslovitz [VIDEO]<<<

W 1983 roku na brytyjskich listach królował David Bowie. Piosenka Let's Dance przez 3 tygodnie była najchętniej kupowanym singlem na wyspach.

W 1994 roku zespół Pink Floyd po raz czwarty trafił na pierwsze miejsce listy najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii, tym razem z albumem The Division Bell.

>>>Linkin Park: koncert w Polsce 5 czerwca, a właśnie teraz zaprezentowali trailer płyty The Hunting Party. [VIDEO]<<<

W 2012 roku zmarł Thomas "Tommy" Marth. Saksofonista znany ze współpracy z grupą The Killers popełnił samobójstwo w swoim domu w Las Vegas.
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz