19.04.2014 (00:00)

Kultowa godzina w sobotę: Queen, AC/DC, Bryan Adams i R.E.M. [VIDEO]Kultowa godzina w sobotę: grupa R.E.M. gra swój pierwszy koncert pod szyldem R.E.M., w klubie zjawia się policja; powiemy też o Brianie Johnsonie, który dołączył do składu legendy rocka, grupy AC/DC, a także o paśmie sukcesów Bryana Adamsa w Wielkiej Brytanii.

W 1969 roku początkująca grupa Smile zagrała w Revolution Club w Londynie. To właśnie z tej formacji zrodziła się wkrótce później legenda rocka, zespół Queen.

W 1980 roku zespół Blondie znalazł się na pierwszym miejscu amerykańskiej listy przebojów z singlem Call Me. Kawałek był również numerem jeden w Wielkiej Brytanii.

>>>NOWOŚCI MUZYCZNE 2014: Soundgarden opublikowali demo kultowego Black Hole Sun. [VIDEO]<<<

Również w 1980 roku 32- letni angielski wokalista Brian Johnson dołączył do składu AC/DC. Muzyk zastąpił w formacji zmarłego Bona Scotta.

W 1980 roku grupa R.E.M. zagrała swój pierwszy koncert pod nazwą R.E.M. Muzycy wystąpili w Koffee Club w Athens, koncert oglądało 150 osób. Występ skończył się o drugiej nad ranem, gdy  na miejsce dotarła policja. Okazało się, że klub nie ma licencji.

>>>KONCERTY ROCKOWE 2014: Megadeth. Dave Mustaine zaprosił dziewczynę po operacji słuchu na jej pierwszy koncert [VIDEO]<<<

W 1985 roku Bryan Adams trafił na szczyt brytyjskiej listy płytowych przebojów. Najchętniej kupowanym albumem na wyspach był wtedy jego krążek Reckelss. Z tej płyty wydano aż 6 singli.
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz