17.04.2014 (00:00)

Kultowa godzina w czwartek: Nirvana, Pink Floyd i Tool [VIDEO]Kultowa godzina w czwartek: Pink Floyd rozpoczynają panowanie na amerykańskiej liście przebojów, z której nie znikną przez 10 lat, brytyjska legenda rocka, Morrissey, walczy ze sprzedażą mięsa z grilla na amerykańskim festiwalu, powiemy też o urodzinach Maynarda Jamesa Keenana z grupy Tool.

Urodziny obchodzi Maynard James Keenan. Lider grupy Tool przyszedł na świat w 1964 roku. Muzyk działa też w takich formacjach jak A Perfect Circle i Puscifer.

W 1973 roku album The Dark Side of the Moon legendy rocka, grupy Pink Floyd, pokrył się złotem w USA. Płyta nie opuściła listy najchętniej kupowanych albumów w Stanach przez ponad 10 lat.

>>>ROCKOWE KONCERTY 2014: Lista artystów Spring Break Festival. Sprawdź kto wystąpi na Spring Break! [VIDEO]<<<

W 1991 roku Nirvana pojawiła się w klubie OK Hotel w Seattle. Muzycy zagrali tam po raz pierwszy na żywo swój nowy utwór - Smells Like Teen Spirit.

>>>AC/DC przerwali milczenie - to nie koniec zespołu. Nadal chcą grać i nagrywać. Sprawdź informacje. [VIDEO]<<<

W 2009 roku Morrissey opuścił scenę podczas występu na festiwalu Coachella w Kalifonii, twierdząc, że "czuje zapach smażonego mięsa". W pobliżu znajdowały się bowiem stoiska z potrawami z grilla. Morrissey jest wegetarianinem, od lat walczy w obronie praw zwierząt.
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz