13.04.2014 (16:00)

Departament Czytelnictwa EskiROCK: Stephen King. Sprzedawca strachu [VIDEO]Departament Czytelnictwa EskiROCK przedstawia: Stephen King. Sprzedawca strachu. Książka autorstwa Roberta Ziębińskiego jest nową biografią króla grozy. Powieści Stephena Kinga sprzedały się w 350 milionach egzemplarzy, autor wydał 65 książek, opublikował ponad 200 opowiadań, jego powieści przetłumaczono na niemal wszystkie języki świata.

Stephen King. Sprzedawca strachu - to pierwsza polska książka o królu grozy. King to dzisiaj niekwestionowany król nie tylko horroru, ale też literatury popularnej. W Polsce jednak nikt nie napisał o nim powieści… aż do teraz. Stephen King. Sprzedawca strachu - to opowieść Roberta Ziębińskiego o Kingu i jego twórczości, ale snuta z perspektywy kina.

>>>NOWOŚCI MUZYCZNE 2014: OCN ft. Jamal - Definicja. Zobacz teledysk polskiego Waterfall [VIDEO]<<<

Robert Ziębiński omawia każdą ekranizację prozy Kinga. Od pierwszej, Carrie, aż po serial Pod kopułą. Nie jest to leksykon. Kino, seriale są tu punktem wyjścia do opowieści o samym Kingu. Pisarzu, który swoją karierę zawdzięcza kinu. Przez szalone lata '70, przepitą i przesyconą narkotykami następną dekadę, po powolną stabilizację lat '90, autor próbuje pokazać, jak zmienił się King, jego pisanie i pozycja na rynku.

>>>ROCKOWE COVERY: Arcade Fire wykonali cover Heart Of Glass Blondie. Zobacz przeróbkę hitu. [VIDEO]<<<

Stephen King. Sprzedawca strachu
- to nowa propozycja Departamentu Czytelnictwa EskiROCK. Słuchajcie nas uważnie codziennie po 11:00. Na antenie zaprezentujemy fragmenty powieści, a na słuchaczy czekają egzemplarze książki Roberta Ziębińskiego Stephen King. Sprzedawca strachu.
 
NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz