10.04.2014 (18:00)

Stephen King. Sprzedawca strachu - biografia króla grozy w Departamencie Czytelnictwa EskiROCK [VIDEO]Jego powieści sprzedały się w 350 milionach egzemplarzy, wydał 65 książek, opublikował ponad 200 opowiadań, jego powieści przetłumaczono na niemal wszystkie języki świata - Stephen King będzie bohaterem kolejnej odsłony Departamentu Czytelnictwa EskiROCK. Stephen King. Sprzedawca strachu to nowa biografia mistrza grozy autorstwa Roberta Ziębińskiego.

Stephen King to dziś niekwestionowany król nie tylko horroru, ale też literatury popularnej W Polsce jednak nikt nie napisał o nim powieści… aż do teraz. Stephen King. Sprzedawca strachu - to pierwsza polska książka o królu grozy. Opowieść o Kingu i jego twórczości, ale snuta z perspektywy kina.

>>>NOWOŚCI MUZYCZNE 2014: Linkin Park - nowa płyta The Hunting Party. Zobacz okładkę i sprawdź datę premiery! [VIDEO]<<<

Robert Ziębiński omawia każdą ekranizację prozy Kinga. Od pierwszej ekranizacji, czyli Carrie po serial Pod kopułą. Nie jest to leksykon. Kino, seriale są tu punktem wyjścia do opowieści o samym Kingu. Pisarzu, który swoją karierę zawdzięcza kinu. Przez szalone lata '70, przepitą i przesyconą narkotykami następną dekadę, po powolną stabilizację lat '90, autor próbuje pokazać, jak zmienił się King, jego pisanie i pozycja na rynku.

>>>Arctic Monkeys - Klip Do I Wanna Know? bije rekordy popularności - ma 50 milionów osłon na YouTube [VIDEO]<<<

Stephen King. Sprzedawca strachu - to najnowsza propozycja Departamentu Czytelnictwa EskiROCK. Słuchajcie nas uważnie już w przyszłym tygodniu. Na antenie zaprezentujemy fragmenty powieści, a na słuchaczy czekają egzemplarze książki Roberta Ziębińskiego Stephen King. Sprzedawca strachu.
 NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz