10.04.2014 (00:00)

Kultowa godzina w czwartek: Pearl Jam, Depeche Mode i Iron Maiden [VIDEO]Kultowa godzina w czwartek: Paul McCartney w komunikacie prasowym obwieszcza koniec legendy rocka, grupy The Beatles, Iron Maiden po raz pierwszy trafiają na szczyt brytyjskiej płytowej listy przebojów, powiemy też o urodzinach Jeffa Amenta, basisty grupy Pearl Jam.

Urodziny obchodzi Jeff Ament. Basista grupy Pearl Jam przyszedł na świat w 1963 roku.

W 1970 roku Paul McCartney wydał oświadczenie dla prasy, w którym ogłosił, że grupa The Beatles się rozpadła. Było to na tydzień przed premierą debiutanckiej solowej płyty muzyka. McCartney stwierdził, że nie ma w planach żadnych nagrań z Johnen Lennonem. Lennon wiedział o tej decyzji wcześniej, ale trzymał ją w tajemnicy dla dobra zespołu. Poproszony o komentarz, wściekły powiedział później: "Paul nie odszedł, wyrzuciłem go".

>>>NOWOŚCI MUZYCZNE 2014: nowe video Queens Of The Stone Age - teledysk do Smooth Sailing. [VIDEO]<<<

W 1982 roku legenda rocka, grupa Iron Maiden, po raz pierwszy trafiła na szczyt brytyjskiej płytowej listy przebojów, dzięki krążkowi The Number Of The Beast.

W 1993 roku zespół Depeche Mode trafił na szczyt amerykańskiego zestawienia najchętniej kupowanych płyt. Sukces odniósł album Songs Of Faith And Devotion.
 
>>>NAJLEPSZE ROCKOWE PIOSENKI: Bruce Springsteen gra Van Halen - Jump. Legenda rocka gra legendę rocka [VIDEO]<<<NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz