05.04.2014 (10:00)

20. rocznica śmierci Kurta Cobaina - największe hity Nirvany dzisiaj w EsceROCK [VIDEO]Kurt Cobain nie żyje - taka wiadomość obiegła świat w kwietniu 1994 roku. Dzisiaj obchodzimy 20. rocznicę śmierci lidera Nirvany, człowieka, który dla fanów rocka jest po latach postacią kultową. Kurt Cobain nie pasował do szołbiznesu, nie godził się na jego warunki, a dziś jest symbolem tych, którzy nie zgadzają się na wszystko, czego wymaga od nich współczesny świat.

Kurt Cobain urodził się w 1967 roku. Nikt nie przypuszczał, że niepozorny, nieśmiały syn kelnerki i mechanika stanie się jedną z najważniejszych postaci w grunge'owym świecie. Na 14. urodziny Kurt dostał od swojego wujka w prezencie gitarę. Kilka lat później, razem z Kristem Novoselicem, założyli zespół, który później przerodził się w Nirvanę.

>>>KONCERTY ROCKOWE 2014: Edyta Bartosiewicz przekłada trasę koncertową Love Renovatio. Na kiedy i dlaczego? Sprawdź szczegóły [VIDEO]<<<

Grupa, zwłaszcza po wydaniu albumu Nevermind, zyskała wielką popularność. Popularność, która pozwalała zarabiać spore pieniądze, ale też doprowadziła Cobaina do problemów osobistych. Regularnie i w dużych ilościach zażywane przez niego narkotyki i zagubienie zupełnie nie pasowały do wizerunku idola, którego niektórzy chcieli w Cobainie widzieć. Im większe sukcesy osiągała Nirvana, tym gorzej znosił to Kurt.

>>>OWF 2014: The Prodigy są kolejną gwiazdą Orange Warsaw Festival 2014. Sprawdź, którego dnia zagrają. [VIDEO]<<<

8 kwietnia 1994 roku elektryk, który miał zakładać alarm w domu muzyka, odkrył ciało artysty. Ustalono, że Kurt Cobain zmarł 3 dni wcześniej, popełnił samobójstwo strzelając sobie w głowę. W organizmie muzyka znajdowały sie spore ilości heroiny i Valium. "Od dawna nie czułem ekscytacji słuchając albo tworząc muzykę, naprawdę pisząc... od zbyt dawna" - napisał Kurt w liście pożegnalnym.

Dzisiaj wspominamy Kurta Cobaina na antenie EskiROCK. Przypomnimy najważniejsze utwory zespołu i historię grupy Nirvana.
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz