02.04.2014 (00:00)

Kultowa godzina w środę: Janis Joplin, Coldplay i Lynyrd Skynyrd [VIDEO]Kultowa godzina w środę: album legendy rocka, Janis Joplin, trafia na pierwsze miejsce amerykańskiej listy przebojów, Chris Martin zostaje oskarżony o zaatakowanie fotoreportera, a rekordy popularności bije hit Crazy duetu Gnarls Barkley, który osiągnął niesamowity sukces dzięki sprzedaży piosenki w wersji mp3. 

W 1952 roku urodził się Leon Wilkeson, basista legendy rocka, grupy Lynyrd Skynyrd. Muzyk zmarł w 2001 roku.

W 1971 roku album Janis Joplin Pearl wylądował na pierwszym miejscu amerykańskiej płytowej listy przebojów.

>>>NOWOŚCI MUZYCZNE 2014: Nowa płyta The Cure - kiedy premiera? Sprawdź szczegóły albumu [VIDEO]<<<

W 2004 roku Chris Martin, wokalista grupy Coldplay, został oskarżony o zaatakowanie fotoreportera. Do incydentu miało dojść, kiedy muzyk wraz z żoną, Gwyneth Paltrow, wychodził z londyńskiej restauracji. Paparazzi biegł za Paltrow i - według rzecznika zespołu - potknął się, a według samego fotoreportera - został kopnięty przez Martina.

>>>ROCKOWE PREMIERY 2014: Guano Apes wydali video do singla Close To The Sun. Zobacz je na EskaROCK.pl. [VODEO]<<<

W 2006 roku piosenka Crazy duetu Gnarls Barkley rozpoczęła ośmiotygodniowe panowanie na brytyjskiej liście przebojów. Zespół ustanowił tym samym rekord, ponieważ okazał się pierwszym artystą, który trafił na szczyt wyłącznie dzięki wynikom sprzedaży mp3. Fizycznie singiel trafił do sklepów dopiero tydzień później.
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz