01.04.2014 (00:00)

Kultowa godzina we wtorek: The Troggs, U2, Modest Mouse i Van Halen [VIDEO]Kultowa godzina we wtorek: David Lee Roth wydaje cover kawałka The Beach Boys i ogłasza odejście z legendy rocka, grupy Van Halen; U2 zarabiają krocie na trasie koncertowej, a grupa Modest Mouse święci triumfy na amerykańskich listach przebojów.

W 1966 roku legenda rocka, grupa The Troggs, nagrała w Londynie hit Wild Thing. Piosenka trafiła na szczyt amerykańskiej listy przebojów i dotarła do drugiej pozycji w Wielkiej Brytanii.

W 1985 roku David Lee Roth, wkrótce po wydaniu swojej wersji kawałka The Beach Boys - California Girls - odszedł z grupy Van Halen. Jego miejsce w zespole zajął Sammy Hagar.

>>>JAROCIN FESTIWAL 2014: Coma z Piotrem Roguckim zagra w Jarocinie wyjatkowy koncert. [VIDEO]<<<

W 2005 roku grupa U2 zagrała w ramach trasy Vertigo World koncert w Anaheim, w Kalifornii. Supportem była formacja Kings Of Leon. Pod koniec tournee, na które złożyło się 131 koncertów, okazało się, że zespół U2 sprzedał na swoje występy ponad 4 miliony 600 tysięcy biletów.

>>>NOWOŚCI MUZYCZNE 2014: Nowa piosenka Tori Amos - Trouble's Lament. Posłuchaj na EskaROCK.pl! [VIDEO]<<<

W 2007 roku grupa Modest Mouse trafiła na szczyt amerykańskiej płytowej listy przebojów z albumem We Were Dead Before the Ship Even Sank. W nagraniu krążka wziął udział Johnny Marr, były muzyk brytyjskiego zespołu The Smiths.
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz