22.03.2014 (00:00)

Kultowa godzina w sobotę: The Police, Limp Bizkit, Queen [VIDEO]Kultowa godzina w sobotę: Led Zeppelin biją rekordy sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i zadziwiają szefów wytwórni płytowej, tymczasem legenda rocka, grupa Queen, kręci teledysk, który - jak później stwierdzili muzycy - zrujnował ich karierę za oceanem.

W 1975 roku grupa Led Zeppelin rozpoczęła 6- tygodniowe panowanie na amerykańskiej liście płytowych przebojów. Album Physical Graffiti już pierwszego dnia sprzedał się w milionie kopii. Takiego wyniku nie osiągnął wcześniej żaden artysta wytwórni Atlantic Records. Płyta 16- krotnie pokryła się platyną, a w kolejnych latach wyniki sprzedaży podskoczyły do 16 milionów egzemplarzy.

>>>Metallica - Lords Of Summer: Posłuchaj nowego kawałka Metalliki w wersji demo [VIDEO]<<<

W 1977 roku urodził się John Otto, perkusista zespołu Limp Bizkit.

W 1978 roku legenda rocka, grupa The Police, podpisała kontrakt z A&M Records. Zespół osiągnął wielki sukces, w czasie obowiązywania kontraktu umieścił 15 piosenek na szczycie brytyjskiej listy przebojów.

>>>ORANGE WARSAW FESTIVAL 2014: Miles Kane - nowa gwiazda w line-upie. [VIDEO]<<<

W 1984 roku zespół Queen nakręcił w Londynie teledysk do singla ‘I Want To Break Free. Klip był parodią brytyjskiego serialu Coronation Street. Gitarzysta Brian May stwierdził po latach, że z powodu tego teledysku grupa zrujnowała swoją karierę w Stanach Zjednoczonych. Klipu nie chciała na początku pokazywać MTV.
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz