20.03.2014 (13:00)

Arctic Monkeys - Arabella - nowy singiel w propozycjach do NRD [VIDEO]Arctic Monkeys - Arabella - nowy singiel brytyjskiej formacji jest jedną z najnowszych propozycji do NRD. Utwór pochodzi z wydanej w 2013 roku i doskonale przyjętej płyty AM. Muzycy zaprezentowali fragmenty tego albumu na żywo, podczas koncertu Arctic Monkeys w Polsce, na Open'er Festival 2013. 

Arctic Monkeys - Arabella - to najnowszy singiel zespołu z albumu AM. Grupa pracowała nad tą płytą w Los Angeles. Muzycy znów współpracowali z dobrze znanym sobie producentem Jamesem Fordem. Tym razem - jak sami tłumaczą - postanowili połączyć brzmienie znane z utworów r'n'b z rockandrollowymi elementami w stylu Black Sabbath. 

Wokalista
Alex Turner mówi, że jeśli w tworzeniu płyty pomogła technologia, to najbardziej akurat te starsze wynalazki. Muzyk wspomina, że od dawna jest fanem starych kasetowych magnetofonów, nowe kawałki nagrywał też na czterościeżkowcu. Wierzę, że piosenki kryją się gdzieś w tych mechanizmach, trzeba tylko pozwolić im się wydostać. Zawdzięczamy tym maszynom kilka riffów - dodaje wokalista. 

Tracklista Arctic Monkeys - AM

1. Do I Wanna Know?
2. R U Mine?
3. One For The Road
4. Arabella
5. I Want It All
6. No. 1 Party Anthem
7. Mad Sounds
8. Fireside
9. Why’d You Only Call Me When You’re High?
10. Snap Out Of It
11. Knee Socks
12. I Wanna Be Yours 
 
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz