18.03.2014 (00:00)

Krzysztof Zalewski, autor płyty Zelig - specjalnym gościem NRD! [VIDEO]Krzysztof Zalewski, autor płyty Zelig - będzie we wtorek specjalnym gościem NRD. Muzyk wykona na żywo swój najnowszy singiel, Zboża, a także opowie o Rocket Festiwalu w Warszawie, na którym wystąpi wkrótce wraz z czołówką polskiego rocka. Słuchajcie EskiROCK już po 19.00!

Krzysztof Zalewski jest uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. "Zalef" to multiinstrumentalista, autor i kompozytor. W 2003 roku muzyk, w wieku 19 lat, wygrał drugą edycję polskiego Idola. W 2004 roku Krzysztof Zalewski wydał debiutancki album zatytułowany Pistolet. Potem, jak mówią: "zniknął".

>>>Artur Rojek - Składam Się Z Ciągłych Powtórzeń: Mamy tracklistę nowej płyty Rojka [VIDEO]<<< 

Lata, podczas których muzyk nie nagrywał własnego materiału nie oznaczały jednak odpoczynku. Zalewski rozwijał się, szlifował warsztat, grał z Katarzyną Nosowską oraz grupą Hey, współtworzy Muchy i Japoto, gra z Brodką, skomponował wraz z Budyniem piosenki do filmu Jeż Jerzy.

W 2013 roku Krzysztof Zalewski wydał album Zelig. Płyta zawiera 10 piosenek, które są swego rodzaju pamiętnikiem z ostatniej dekady. Mimo iż materiał oscyluje wokół rocka, to ze, względu na różne inspiracje, trudno jednoznacznie określić gatunek muzyki na tym albumie. 

>>>ZESPOŁY ROCKOWE: Muchy - nowa płyta już w październiku 2014. Co będzie na krążku? [VIDEO]<<<

Płytę Zelig promują single Jaśniej i Zboża. Jak muzyka Krzysztofa Zalewskiego wypada w wersji akustycznej - przekonamy się już dzisiaj wieczorem. Muzyk będzie specjalnym gościem NRD, Słuchajcie już po 19.00!
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz