09.03.2014 (00:00)

Kultowa godzina w niedzielę: Mick Jagger, Led Zeppelin i Black Sabbath [VIDEO]Kultowa godzina w niedzielę: grupa Black Sabbath daje pierwszy koncert pod tą właśnie nazwą, legenda rocka, Mick Jagger, wydaje solowy singiel, a The Clash prezentują swoja piosenkę w reklamie i królują na listach przebojów.

W 1970 roku, tuż po zmianie nazwy z Earth na Black Sabbath - Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Bill Ward zadebiutowali na scenie pod nowym szyldem. Muzycy wystąpili w The Roundhouse w Londynie.

>>>ROCKOWA PREMIERA 2014: Editors - What Is This Thing Called Love - zobacz najnowszy klip zespołu [VIDEO]<<< 

W 1971 roku grupa Led Zeppelin zagrała na terenie uniwersytetu w brytyjskim Leeds, w ramach trasy Back To The Clubs. Było to pierwsze tournée, podczas którego legenda rocka wykonywała Stairway To Heaven, Black Dog Going To California.

W 1985 roku Mick Jagger wydał swój solowy singiel Just Another Night.

>>>Flea z Red Hot Chili Peppers wystąpi w kreskówce Disneya - sprawdź w jakiej roli!<<< 

W 1991 roku Should I Stay Or Should I Go grupy The Clash znalazło się na szczycie brytyjskiej listy przebojów. Był to jedyny numer jeden w karierze tego zespołu. Piosenka ukazała się co prawda na płycie The Clash w 1982 roku, ale utwór zyskał ogromną popularność dopiero wtedy, kiedy pojawił się w telewizyjnej reklamie jeansów.
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz