27.02.2014 (00:00)

Kultowa godzina w czwartek: Iron Maiden, Coldplay i Janis Joplin [VIDEO]Kultowa godzina w czwartek: rekordowy, podniebny koncert Jamiroquai, Bono z U2 nazywa wokalistę grupy Coldplay "palantem"; powiemy też o urodzinach gitarzysty legendy rocka, zespołu Iron Maiden.

Urodziny obchodzi Adrian Smith, gitarzysta grupy Iron Maiden. Muzyk przyszedł na świat w 1957 roku.

W 1971 roku, pięć miesięcy po śmierci legendy rocka, Janis Joplin, płyta tej artystki, Pearl, rozpoczęła 9- tygodniowe panowanie na amerykańskiej liście przebojów.

>>>Artur Rojek - Beksa. Teledysk promujący nową płytę Rojka już na YouTube! [VIDEO, TEKST]<<< 

W 2007 roku grupa Jamiroquai zagrała koncert na pokładzie Boeinga 757. Samolot leciał z Londynu do Aten przez Monachium. Zespół pobił przy okazji sześć rekordów Guinessa: koncert na największej wysokości, nagranie na rekordowej wysokości, koncert na największej wysokości w samolocie, a także: najszybszy koncert, najszybsze nagranie i najszybszy koncert w samolocie.

>>>Rockowe nowości muzyczne 2014 na zimę i wiosnę - już na EskaROCK.pl! Sprawdź, co jest grane! [VIDEO]<<< 

W 2009 roku Bono, wokalista formacji U2, nazwał Chrisa Martina z zespołu Coldplay „palantem”. Stało się to podczas wywiadu w jednej z brytyjskich stacji radiowych. Prowadząca rozmowę zażądała, żeby Bono przeprosił za swoje słowa. Muzyk stwierdził wtedy, że Chris Martin jest „kompletnie dysfunkcyjną postacią oraz kretynem”, ale nie zmienia to faktu, że jest fanem twórczości grupy Coldplay.
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz