17.02.2014 (11:00)

Rocket Festiwal 2014 - bilety do zgarnięcia w tym tygodniu w NRD [VIDEO]Rocket Festiwal 2014 już wkrótce. Pod tą wspólną nazwą w lutym i marcu odbędą się koncerty w Gdyni oraz Poznaniu. W tym tygodniu w NRD na głosujących czekają między innymi bilety na Rocket Festiwal 2014. 
 

Rocket Festiwal 2014: 22 lutego w Poznaniu (Hala Arena) i 1 marca w Gdyni (Gdynia Arena) na Rocket Festiwal 2014 wystąpią: Coma, Luxtorpeda, Dawid Podsiadło, Bednarek, Farben Lehre, Krzysztof Zalewski oraz laureaci Jarocina: Lola Lynch (tylko w Poznaniu) oraz BixBit (tylko w Gdyni).

Coma powstała w 1998 roku w Łodzi, z inicjatywy Dominika Witczaka (gitara) i Tomasza Stasiaka (perkusja). Ostatnim dziełem formacji jest wydany w 2012 roku Czerwony Album, który zebrał bardzo dobre recenzje. Coma zaczęła również koncertować za granicą, czego owocem jest wydany w 2013 roku anglojęzyczny album Don't Set Your Dogs On Me
 
>>>ROCKOWE PREMIERY: Cochise - Part Of Me - nowy teledysk [VIDEO]<<<

Luxtorpeda wyrosła na jedną z najważniejszych grup na rockowej scenie w Polsce. W jej skład wchodzą oprócz Litzy: Robert Drężek, Krzysztof Kmiecik, Tomasz Krzyżaniak i znany z duetu Pięć Dwa Dębiec Hans. W przygotowaniu jest trzeci krążek formacji, którego premiera zaplanowana jest na 2014 rok.

Debiutancka płyta Dawida Podsiadło Comfort and Happiness – ukazała się na rynku w maju 2013 i już trzy dni po premierze wyprzedano pierwszy jej nakład. Współkompozytorem piosenek i producentem muzycznym płyty jest Bogdan Kondracki (znany ze współpracy m.in. z Anią Dąbrowską, Łukaszem Zagrobelnym, Moniką Brodką i Noviką), a pod tekstami dwóch polskojęzycznych piosenek podpisała się Karolina Kozak. 
 
>>>WYWIAD: Within Temptation i Piotr Rogucki o Whole World Is Watching [VIDEO]<<<
 
Bednarek to projekt, na którego czele stoi charyzmatyczny Kamil Bednarek. Znany z formacji Star Guard Muffin wokalista wydał jako Bednarek album „Jestem…”, z którego pochodzi m.in. przebojowy singiel Cisza
 
Kolejną gwiazdą Rocket Festiwal 2014 będzie legenda polskiego punk-rocka – Farben Lehre. Zespół, powstały z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa, debiutował 25 lat temu. Muzyka Farben Lehre zrodziła się z fascynacji twórczością m.in. Sex Pistols, The Ramones, Bad Religion czy The Clash. 

Krzysztof Zalef Zalewski to kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Polskiej publiczności dał się poznać jako zwycięzca drugiej edycji telewizyjnego programu Idol. Jesienią 2013 roku muzyk wydał drugą solową płytę – Zelig. To album diametralnie różny się od debiutu, świetnie przyjęty przez całe środowisko muzyczne.

Lola Lynch oraz Bixbit to formacje, które są laureatami jarocińskiego konkursu Hortex Rytmy Młodych. Zespoły otworzą - odpowiednio - imprezy w Poznaniu oraz Gdyni.

Bilety na Rocket Festiwal w Poznaniu i Gdyni już w tym tygodniu czekają na głosujących w NRD. Wystarczy zagłosować na swoje ulubione kawałki i czekać na nasz telefon - między 19:00 a 21:00!
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz