Dariusz Król

08.05.2017 (14:15)

Intrygujący krążek ZAGI - do zdobycia w Kolumnie Zygmunta!Jeden z najciekawszych debiutów ostatnich tygodni - ZAGI i jej krążek "Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni" do zdobycia w Kolumnie Zygmunta! Słuchaj Eski ROCK codziennie po 19.00 - zaprasza Dawid Zygmunt.


Zagi pisze piosenki odkąd sięga pamięcią. Jest kompozytorką, autorką tekstów i wokalistką. Ma na swoim koncie 2 mini albumy: demo „Kilka Słów o Miłości” (2012) oraz epkę „UKE” (2013), a jej piosenki zostały już zauważone przez internetowe media i środowisko muzyczne.

W 2012 piosenkami Zagi zauroczył się gitarzysta zespołu HEY Paweł Krawczyk podczas plebiscytu „Zrób Głośniej” organizowanego przez T-mobile Music, rok później Czesław Mozil po usłyszeniu „Pieska” wręczył Zagi Złoty Wiatraczek za pierwsze miejsce podczas Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu, dzięki czemu artystka została zaproszona do wzięcia udziału w 49 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.Wokalistka wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak Orange Warsaw Festival 2015, Spring Break 2015, Asymmetry Festiwal 2015, Songwriter Łódź festiwal 2015 oraz 2016, II Czech Ukulele Festiwal 2014, Blues nad Bobrem 2014 czy Emergenza 2013.

Podczas prac nad debiutanckim albumem „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” aranżacyjnie i producencko Zagi wsparta została przez wspaniałych, kreatywnych ludzi. Jednym z nich jest Tomek Krawczyk, mający na koncie współpracę m.in. z Melą Koteluk, Bisquit czy Zakopower, który swoimi gitarami i otwartą głową sprawił, że kompozycje Zagi nabrały nowych, intensywniejszych kolorów. Na krążku usłyszymy również Marcina Ułanowskiego na perkusji, Maćka Szczycińskiego na basie oraz wielu innych znakomitych muzyków.Piosenki, które zostały zamknięte na krążku opowiadają historie z życia Zagi, które miały miejsce na przestrzeni kilku ostatnich lat. W tych historiach biorą udział ludzie, miejsca i sytuacje, które mimo, że nie raz bardzo uwierały – stały się wielką inspiracją.
Tracklista:

1.   Piesek
2.   Bym
3.   Pytania na odpowiedzi
4.   Nastrój
5.   Piosenka o końcu świata
6.   Pacze
7.   Nieporozumienia
8.   Nie tu
9.   Liść
10. Kawa
11. Kocie ruchy
12. Buty

Krążek promują live sesje do utworów ‘Piesek’ oraz ‘Nie tu’, a także teledyski do piosenek ‘Bym’ i 'Piesek'.NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz