Dariusz Król

24.04.2017 (11:53)

Najważniejsze pieśni Dylana w polskich interpetacjach - dylan.pl - do zgarnięcia w Kultowej Godzinie!W Kultowej Godzinie czeka na Was wyjątkowe wydawnictwo - dylan.pl "Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru". Słuchaj Eski ROCK codziennie po 10.00 - zaprasza Mariusz Nałęcz-Nieniewski.


29 piosenek dla dorosłych. Bo trzeba być dorosłym, by móc je w pełni przyjąć, pojąć i rozsmakować się w nich.
W akustycznych brzmieniach, opartych na gitarach, mandolinie, kontrabasie i akordeonie.
Z udziałem gości z najwyższej wokalnej półki – Maria Sadowska, Tadeusz Woźniak, Martyna Jakubowicz, Muniek Staszczyk, Tomasz Organek i Pablopavo. W wychwalanych przekładach Filipa Łobodzińskiego.
Najbardziej znane utwory Noblisty (The Times They Are a-Changin’, Like a Rolling Stone, Man Gave Names to All the Animals) i te znane głównie gorącym fanom – od najstarszych do ostatnich, od półtoraminutowych (Father of Night) po długie historie (Highlands, Tempest).

Bob Dylan miał już w Polsce interpretatorów, ale dopiero teraz przychodzi do nas w dużej masie – po polsku. Dwie płyty to masa muzyki. Można jej słuchać ciurkiem, można dozować sobie jak poezję z grubej antologii. To album na każdą porę dnia, roku i dorosłego życia. To album wysokokalorycznej poezji i muzyki, po który można sięgać jak po ulubioną używkę. To album opowieści o świecie i ludziach. Rozpoczyna się od energetycznego, niepokojącego obrazka „Johnny w suterynie destyluje kodeinę”, a wieńczy go kojąca pewność, że „w kosmicznej równowadze niesie mnie niezmienny prąd”.
W „Gazecie Wyborczej” pojawiła się taka oto recenzja twórczości zespołu, która najlepiej oddaje klimat płyty „Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru”: „Muzycy Dylan.pl grają unplugged, podwórkowo i na luzie – co nie oznacza, że byle jak. To szczere i uczciwe granie. Chciałoby się opisać każdą piosenkę z płyty. Tyle w nich uroku, mądrości i radości wspólnego muzykowania, że aż dech zapiera”.Zespół dylan.pl tworzą:
Jacek Wąsowski (Elektryczne Gitary), Krzysztof Poliński (zespół Urszuli), Filip Łobodziński, Marek Wojtczak i Tomasz Hernik (Zespół Reprezentacyjny). Producentem muzycznym jest Jacek Wąsowski.
Tracklista dwupłytowego albumu „Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru”:

CD 1 - Oj tam, stara
1. Tęskny jazz o podziemiu
2. Adam dał imiona zwierzętom
3. Czasy nadchodzą nowe
4. Firma Ziuty
5. Burza
6. Odpowiedź unosi wiatr
7. Mistrz wojennych gier
8. Port Czarnych Łez
9. Arlekin
10. Na twardy deszcz już zbiera się
11. Oj tam, stara (Tak sobie krwawię)
12. Musisz służyć komuś
13. Ballada o cieniasie
14. Jak błądzący łach

CD 2 - A mimo to był sam
1. Ramona
2. W szarych pętach dżdżu
3. Romans w Durango
4. Miłość bez zera/Żadnych ograniczeń
5. Bez słowa
6. Izis
7. Ojciec nocy
8. Pan z Tamburynem
9. Czas mija z wolna
10. Jest mi miłość
11. Północ minęła
12. Highlands
13. Gdy przypłynie okręt nasz
14. Senor (Z dziejów jankeskiej potęgi)
15. Każde trawy źdźbłoNAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz