Dariusz Król

18.04.2017 (12:53)

'Oberschlesien & Adam Sztaba - Symfonicznie' - koncertowe CD i DVD do przejęcia w Kolumnie Zygmunta!W tym tygodniu gratka dla fanów industrialnego rocka w towarzystwie symfoników - wspólne dzieło Oberschlesien i Adama Sztaby do zdobycia w Kolumnie Zygmunta codziennie po 19.00!


Właśnie ukazało się koncertowe DVD i CD zespołu Oberschlesien zatytułowane „Oberschlesien & Adam Sztaba Symfonicznie”.

Na album składa się materiał zarejestrowany podczas koncertu w Operze Śląskiej w Bytomiu. Muzykom towarzyszyła 49 osobowa orkiestra Opery Śląskiej pod batutą Adama Sztaby.

Materiał na płycie to połączenie dwóch pozornie odległych światów muzycznych – industrial metalu i orkiestry symfonicznej – w znakomitych aranżacjach Adama Sztaby.Oberschlesien
to muzyczni ambasadorzy Śląska. Zespół wykonuje industrialny metal z elektronicznym akcentem, podany w nowoczesnej formie. Całość dopełnia energetyczny wokal Michała Stawińskiego, który w swoich tekstach przedstawia życie i codzienność Górnego Śląska. Muzyczna oprawa widowiska uzupełniona pirotechnicznymi akcentami buduje niesamowity klimat koncertów.

Obecnie zespół koncertuje pod nazwą NeuOberschlesien w składzie:
Michał Stawiński – wokal, Łukasz Sztaba – klawisze, Wojtek Jasielski – bas, Tomasz Andrzejewski - gitara, Adam Jurczyński – gitara, Filip Oczkowski – perkusja.

Adam Sztaba oraz NeuOberschlesien planują wspólną trasę koncertową promującą wydawnictwo.NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz