Dariusz Król

28.11.2016 (13:48)

Wyjątkowy dokument Jima Jarmuscha o The Stooges - Eska ROCK zaprasza na pokaz przedpremierowy!Kultowy reżyser o kultowej kapeli - Jim Jarmusch nakręcił niesamowity dokument o The Stooges!
Zaproszenia na pokaz przedpremierowy w kinie Muranów ma dla Was Michał Cieślik - codziennie po 16.00!

Jim Jarmusch, twórca „Broken Flowers” i „Patersona”, swoim nowym filmem składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy’emu Popowi.

Przesiąknięty punkową energią „Gimme Danger” nie jest jednak fanowską laurką. Iggy Pop i myzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie swoich wzlotów i upadków, blaski i cienie niebezpiecznego życia, a także wspominają największe prowokacje. Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności i twórczej niezależności.W filmie pojawiają się fragmenty ich niezapomnianych koncertów i największe przeboje, takie jak „No Fun” czy nieśmiertelne „I Wanna Be Your Dog”.

Podobnie jak The Stooges i ich muzyka, „Gimme Danger” jest trochę szalony, chaotyczny, pełen emocji, zabawny, prymitywny, a jednocześnie wyrafinowany w najbardziej nieokrzesany sposób. Niech żyją The Stooges!
Jim Jarmusch


Film, choć racjonalnie nie uzasadnia, dlaczego The Stooges zyskało z czasem tak prominentny status,  iż w 2010  przyjęto ich w poczet Rock’n’Roll Hall of Fame, niesie jednak szczere, wyraziste, intensywne emocje  oraz  wyjaśnienie, dlaczego hasło „Sex&Drugs & Rock’n’Roll”  wciąż posiada tak mocny ładunek energetyczny.

A Iggy Pop podsumowuje swoje credo w zakończeniu dokumentu:

Nie chcę być glamrockowcem,
nie chcę być hiphopowcem.
(...)
Nie chcę być człowiekiem telewizji,
alternatywy, nic z tych rzeczy.
Nie chcę być punkiem.
Chcę po prostu być.NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz