Dariusz Król

20.11.2016 (11:46)

'Revolution Radio' - nowy krążek Green Day - do zgarnięcia w @ktywacji Eski ROCK!W tym tygodniu w @ktywacji czekają na Was w Esce ROCK najnowsze albumy Green Day "Revolution Radio". Słuchaj Eski ROCK już od 6.00!


7 października 2016 roku ukazała się nowa, wyczekiwana płyta Green Day. Wydawnictwo nosi tytuł "Revolution Radio". 21 lutego 2017 utwory z tego wydawnictwa będzie można usłyszeć na żywo podczas jedynego koncercie tria w TAURON Arena Kraków.
 
Album "Revolution Radio" to 12 utworów, utrzymanych w typowym dla Green Day stylu, z obfitością ognistych riffów i pięknych melodii, ale też i wyczuwalnego gniewu, wynikającego z faktu inspirowania się w tekstach licznymi problemami współczesnego świata.
 
Za produkcję odpowiadają muzycy zespołu. Sesja odbyła się w rodzinnym mieście formacji, Oakland. Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt i Tré Cool przed premierą płyty ujawnili parę piosenek z niej, "Bang Bang", zilustrowaną przez Tima Armstronga z Rancid wideoklipem, kojarzącym się z kultowym filmem "Na fali" z 1991 roku z Keanu Reevesem i Patrickiem Swayze w rolach głównych, kompozycję tytułową oraz utworów "Still Breathing".
 "To jedna z moich najlepszych punkowych piosenek. I jakby napisała się sama. Nie myślałem o niej zbyt wiele. Zaprezentowałem chłopakom, dając do zrozumienia, że to jest typowy Green Day. Byli zachwyceni" – mówi o "Bang Bang" Armstrong. Piosenka wspięła się na pierwsze miejsce listy Billboard Mainstream Rock Songs. Zebrała też doskonałe recenzje.
 
Z kolei pomysł na utwór tytułowy narodził się w głowie Billego dwa lata temu w Nowym Jorku, gdy był świadkiem protestu ruchu Black Lives Matter. Nim się zorientował, wysiadł z samochodu i maszerował w tłumie na Eighth Avenue.
 
"Still Breathing" to smutna w przekazie kompozycja. Ćpun na granicy śmierci, hazardzista, który za chwilę straci wszystko, ranny żołnierz na linii frontu, są jej głównymi postaciami. "To bardzo głęboka kompozycja" – mówi Armstrong. "Czasem uciekam od tego, aby pisać zbyt poważnie. Czasami jednak właśnie takie piosenki mi wychodzą. W którymś momencie każdy z nas będzie podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Z upływem czasu twoje myśli stają się coraz mroczniejsze".

 
Laureaci Grammy i członkowie Rock And Roll Hall Of Fame niedawno dokonali nie lada sztuki. Zdjęcie zespołu znalazło się po raz siódmy na okładce magazynu "Rolling Stone". W środku pojawił się obszerny artykuł o Green Day. Można go przeczytać tutaj: http://www.rollingstone.com/music/features/inside-green-days-revolutionary-rebirth-w438197.
 
Polskich fanów Green Day ucieszy wiadomość, że trio w ramach promocji albumu "Revolution Radio" zawita do Polski! Jedyny występ Amerykanów w naszym kraju odbędzie się 21 stycznia 2017 roku w krakowskiej Tauron Arenie!NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz