Dariusz Król

24.10.2016 (11:58)

Zdobądź zaproszenia na koncert ØRGANKA w Stodole !!!Przez cały tydzień popołudniami możecie zdobyć zaproszenia na koncert ØRGANKA w Stodole!
Słuchaj Eski ROCK codziennie po 13.00 - zapraszają Jaro Sobierajewicz i Michał Cieślik.


Tomasz Organek to gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiował również na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest liderem i założycielem grupy ØRGANEK, której debiutancki album pt. „Głupi” (2014) osiągnął status platynowej płyty oraz otrzymał nominację do Fryderyka 2015 za Najlepszy Album Rock.

W lutym ubiegłego roku ØRGANEK dał rewelacyjny koncert na Open Stage w Stodole, tym razem wystąpi na głównej scenie klubu.


„Czarna Madonna”, drugi album formacji ØRGANEK, ukaże się 4 listopada. Jest to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu p.t. „Głupi”, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. ØRGANEK cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX wieku ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych stylistyk jak punk czy country. W warstwie tekstowej Organek zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji ØRGANEK.
Album promuje singiel "Mississippi w ogniu".NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz