Dariusz Król

17.10.2016 (15:24)

Wejściówki na koncert KONGOS w Proximie - czekają popołudniami w Esce ROCK!W tym tygodniu popołudniami możecie zdobyć zaproszenia na warszawski koncert KONGOS w Proximie!
Słuchaj Eski ROCK codziennie od 13.00 do 19.00 - zapraszają Jaro Sobierajewicz i Michał Cieślik!

Wraz z agencją Go Ahead zapraszamy na dwa koncerty zespołu Kongos! Twórcy hitu „Come with me now” wystąpią 2 listopada w warszawskiej Proximie i 3 listopada w poznańskim Klubie U Bazyla.

Kongos to formacja założona przez czterech braci Kongos: Dylana, Daniela, Jessiego i Johnego, którzy sami produkują, nagrywają i miksują swoje utwory. Wychowywali się w RPA, dorastali w Londynie, a aktualnie mieszkają w USA. Od dziecka są związani z muzyką, w latach 70 ich ojciec był popularnym piosenkarzem folkowym - Kongos wymieniają go jako jedną ze swoich inspiracji, ale na tej liście znajdziemy też Paula Simona, Boba Marleya i francuskiego kompozytora Erika Saite.

W 2012 roku zespół wydał drugi album „Lunatics”, którego brzmienie pokochali mieszkańcy RPA. Po sukcesach w Afryce Epic Records postanowiło wznowić wydanie w Stanach. Album ponownie ukazał się w 2014r. i podbił serca Amerykanów. Singiel „Come with me now” błyskawicznie wspiął się na szczyty list przebojów Billboardu i zdobył popularność w mass mediach. Pojawił się w filmie „Holy Driver” i wielu kampaniach reklamowych.Na kolejny krążek Kongos musieliśmy czekać aż cztery lata. Bracia intensywnie koncertowali, grali między innymi przed Kings of Leon, OneRepublic, Alice In Chains czy Linkin Park. Samodzielnie wyprodukowali też kilka klipów. Nowa płyta „Egomaniac”, której nazwa ma nawiązywać do współczesnej kondycji człowieka to mieszanka wielu wpływów. Balladowa alt rockowa stylistyka przeplata się z elektroniką i brzmieniem harmonii oraz akordeonu. Singlem promującym album jest utwór „Take it from me”.

NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz