Dariusz Król

10.10.2016 (14:39)

Karnety na festiwal SOUNDEDIT '16 w Łodzi - do zdobycia w Esce ROCK!Codziennie po 13.00 możecie zdobyć karnety na Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych SOUNDEDIT '16. Zaprasza Jaro Sobierajewicz!

SOUNDEDIT ’16

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie po raz ósmy w Łodzi w dniach 27-30 października 2016. W piątek wystąpi Atari Teenage Riot. Usłyszymy również drugą odsłonę „Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej”.

Głównym miejscem Festiwalu jest Klub Wytwórnia – tam odbędą się prelekcje, warsztaty, koncerty oraz punkt kulminacyjny każdej edycji Festiwalu, czyli uroczysta Gala wręczenia Nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”. Do klubu zapraszamy od czwartku do soboty, 27-29 października.

W czwartek - 27 października - to tradycyjnie tzw. dzień branżowy, który wypełnią szkolenia z systemów nagłośnieniowych firmy JBL. W piątek – 28 października, razem z Narodowym Centrum Kultury organizatorzy zapraszają na kontynuację ubiegłorocznego projektu „Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej”.

Cały dzień wypełniony będzie spotkaniami z twórcami i koncertami spod znaku el-muzyki, wśród których znajdzie się m.in. występ innowacyjnego, wręcz rewolucyjnego, berlińskiego zespołu Atari Teenage Riot, którego lider Alec Empire przygotowuje też specjalny set DJ-ski złożony z utworów polskich twórców muzyki elektronicznej.

Po ośmiu latach starań, nareszcie udało się zaprosić na Soundedit artystę, o którym pisano, że: „jest Bogiem”. Absolutna legenda – Brian Eno – wybitny muzyk, kompozytor, producent, laureat nagrody Grammy.  Muzyczna ekstraklasa, artysta wyrafinowany i subtelny. Odwiedzi Łódź i opowie o swojej najnowszej płycie „The Ship”, dokonaniach artystycznych oraz muzykach i zespołach, z jakimi współpracował.


O wizytę Briana Eno organizatorzy zabiegali od początku istnienia Soundedit i nie ukrywają, że przyjęcie zaproszenia przez tak ważnego artystę to ogromny sukces i wyróżnienie.
Podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w sobotę, 29 października w Klubie Wytwórnia – Brian Eno otrzyma statuetkę „Człowieka ze Złotym Uchem” w uznaniu za całokształt swojej pracy producenckiej. Tuż przed Galą spotka się z festiwalową publicznością.

Zaraz po spotkaniu z Eno na scenę wejdzie jego ogromny miłośnik, wokalista zespołu BauhausPeter Murphy. Przed festiwalową publicznością zagra specjalny akustyczny koncert, na który złożą się utwory z jego solowego repertuaru, jak i utwory kultowego Bauhaus.


Tegoroczną Galę uświetni też specjalny, dwugodzinny występ zespołu Raz Dwa Trzy z udziałem orkiestry ICON oraz Kwartetu Henryka Miśkiewicza. Do muzyków dołączą specjalni goście: Brodka, Dawid Podsiadło.


Tradycyjnie już Soundedit to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim spotkania, warsztaty i prelekcje wybitnych gości. Jak co roku odwiedzą nas producenci, kompozytorzy i artyści odpowiedzialni za brzmienie wielu legendarnych płyt, singli i nagrań. Nie zabraknie więc oficjalnych oraz zakulisowych opowieści, które stanowią o charakterze i są podstawową wartością Festiwalu.

Hasło Soundedit ‘16 pozostaje bez zmian: „I Am The Sound”. Tak będzie mógł powiedzieć o sobie każdy, kto zechce razem z nami w Łodzi w ostatni weekend października poznawać tajniki pracy producentów muzycznych, wysłuchać prelekcji, uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach panelowych.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką.NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz