Dariusz Król

02.10.2016 (11:17)

Tylko w Esce ROCK - dwupłytowy koncertowy bootleg Korteza i zaproszenia na koncert w Palladium!Tylko w Esce ROCK możecie zdobyć najnowszy oficjalny koncertowy bootleg Korteza na CD i DVD i zaproszenia na koncert w Palladium!
Codziennie  po 13.00 - zaprasza Jaro Sobierajewicz!


01.10 ukazał się dwupłytowy album koncertowy Korteza, zarejestrowany wiosną tego roku. Dźwięk pochodzi z koncertu, który odbył się w krakowskim Klubie Studio 2 kwietnia, a obraz jest montażem z czterech koncertów (30 marca Palladium, 1 i 2 kwietnia- Studio, oraz 15 kwietnia z Sali im. Krystyny Bochenek w Katowicach). Były to kolejno 8-my, 10-ty, 11-ty i 14-ty koncert Korteza z zespołem.
Płyta ukazała się w limitowanym nakładzie, nie trafi do ogólnej sprzedaży i będzie dystrybuowana głównie na koncertach oraz wysyłkowo przez sklep Side One.

Idea zarejestrowania koncertów zrodziła się na początku wiosny tego roku, po drugim koncercie Korteza z zespołem w Łodzi.
„Wszyscy byliśmy pod wrażeniem jak ten świeżo zmontowany zespół już na drugim koncercie świetnie brzmi. Czuć było chemię między muzykami i autentyczną radość ze wspólnego grania” – mówi manager Paweł Jóźwicki.„Pomysł, że debiutant wydaje koncertówkę wydał nam się z początku szalony, a z drugiej strony pomyśleliśmy, że być może nigdy już nie będzie tak dobrego momentu.
Wszyscy byli podekscytowani i pełni zapału, więc postanowiliśmy to uchwycić. I choć zupełnie nie byliśmy przygotowani na to technicznie ani logistycznie, a sama myśl o takim przedsięwzięciu nas przerażała, to jednak bardzo chcieliśmy utrwalić tę chwilę – dla nas samych, dla Korteza i dla tych wszystkich, którzy towarzyszą temu od początku...”
– dodaje Agata Trafalska odpowiedzialna za rejestrację wideo.

1. października w Opolu Kortez rozpoczął jesienną trasę koncertową, na którą złożą się zarówno koncerty z zespołem jak i w trio.


Gościem specjalnym trasy będzie Masha Qrella.
Urodzona we wschodnim Berlinie pół rosjanka, pół niemka. Do tej pory wydała 4 płyty. Wszystkie jej dotychczasowe wydawnictwa były promowane w Polsce mini trasami koncertowymi, ale dopiero tej jesieni będzie można po raz pierwszy zobaczyć ją w pełnej oprawie koncertowej.


Jej najnowsza płyta “Keys” przedpremierowo będzie dostępna podczas jesiennych koncertów Mashy w Polsce. “Keys” jest pierwszym w pełni autorskim i producenckim albumem Mashy, na którym pokazuje swoje melancholijno- taneczne oblicze.
NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz