Dariusz Król

25.09.2016 (11:27)

Zaproszenia na koncert legendarnego The Mission do zdobycia w Kultowej Godzinie!W tym tygodniu w Kultowej Godzinie mamy dla Was zaproszenia na koncert legendarnego The Mission w Progresji!
Słuchaj Eski ROCK codziennie po 10.00 - zaprasza Mariusz Nałęcz-Nieniewski.

The Mission - legenda sceny rocka alternatywnego i gotyckiego powraca po ponad 20 latach na swój drugi koncert w Polsce - 23 października w Progresja Music Zone.

Koncert odbędzie się w ramach specjalnej trasy europejskiej zorganizowanej z okazji 30-lecia istnienia zespołu dowodzonego od lat przez Wayne’a Husseya. Dodatkowo koncerty zbiegną się w czasie z premierą nowego albumu studyjnego „Another Fall From Grace”, który ukaże się 30 września 2016.

Pod koniec 1985 Wayne Hussey oraz Craig Adams opuścili The Sisters of Mercy, aby utworzyć na początku 1986 The Mission i ruszyli w swoją pierwszą europejską trasę koncertową jako support The Cult. Wydali także 2 pierwsze single dla niezależnej wytwórni. Oba dotarły na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów muzyki alternatywnej, przy czym pierwszy z nich „Serpent’s Kiss” został najlepiej sprzedającym się singlem 1986 sceny indie, zanim jeszcze grupa podpisała kontrakt płytowy z Phonogram Records (obecnie Universal).

Pierwszy singiel dla nowej wytwórni „Stay With Me” wbił się prosto na oficjalną listę UK chart na pozycję 30. promując wydany wkrótce po nim album „God’s Own Medicine”, który dotarł do pozycji 14. brytyjskiej listy najlepszych albumów.
Przez następnych 8 lat zespół wydał kolejnych 6 płyt. Na specjalne wyróżnienie zasługuje drugi krążek zespołu zatytułowany „Children” 1988. Współproducentem tej przełomowej płyty był sam John Paul Jones (Led Zeppelin), który nadał jej wyjątkowe, organiczne brzmienie oraz odpowiednią głębię muzyki lat 70 w połączeniu z dynamiką następnej dekady.Łączna ilość sprzedanych na całym świecie albumów zespołu przekroczyła 4 miliony. W tym czasie The Mission umocnili swoją reputację jednego z najlepszych zespołów koncertowych na świecie, przodując w licznych podsumowaniach i statystykach. Podczas swoich tras koncertowych na przełomie lat 80/90 mieli takie wyjątkowe występy jak 7 wyprzedanych z rzędu koncertów w Astoria Theatre w Londynie (klubowy rekord sprzedaży, do tej pory nie pobity), byli dwukrotnie headlinerem sławnego Reading Festiwal, występowali wspólnie z U2, The Cure i Robertem Plantem.

Do Polski dotarli tylko raz w 1995 dając pełen energii i ognia koncert w Warszawie. Przyjechali w nowym składzie na krótko przed wydaniem dobrze przyjętego albumu „Neverland”.

Na 30 września 2016 wyznaczono premierę nowej 10. już płyty studyjnej The Mission „Another Fall from Grace”, którą promuje singiel „Met-Amor-Phosis”.
Jak mówi sam Wayne Hussey„To nasz najmroczniejszy album od lat. Jego powstawaniu towarzyszył prawdziwy ból egzystencjalny. Traktuję ten album jak brakujące ogniwo pomiędzy „First & Last & Always” The Sisters of Mercy oraz „God’s own Medicine” The Mission”.Na wokalu usłyszymy gościnnie Gary’ego Numana, Martina L. Gore (Depeche Mode), Villego Valo (HIM), Julianne Regan (All About Eve). Współproducentem krążka jest Tim Palmer, żywa legenda branży muzycznej, z którym The Mission nagrali swój debiut oraz niezapomniany „Carved In Sand” z 1990.

The Mission powracają w niemal oryginalnym składzie:
Wayne Hussey – wokal, gitara
Simon Hinkler – gitary
Craig Adams – bas
oraz
Mike Kelly – perkusja

NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz