Dariusz Król

06.06.2016 (14:54)

Winylowa reedycja 'Jestem' Perfectu - do zdobycia w Kultowej Godzinie! Sygitowicz i Kozakiewicz gośćmi Kolumny Zygmunta!W tym tygodniu w Kultowej Godzinie mamy dla Was wyjątkową bo winylową reedycję 'Jestem' Perfectu z 1994 roku! Słuchaj Eski ROCK codziennie po 10.00 - zaprasza Mariusz Nałęcz-Nieniewski!
A po 19.00 w Kolumnie Zygmunta gośćmi Dawida będą Darek Kozakiewicz i Ryszard Sygitowicz - zapraszamy!
 


Trudno wyobrazić sobie lepszy tytuł dla płyty zespołu, który został rozwiązany przez Zbyszka Hołdysa i miał nie istnieć, nie grać, nie komponować. Poprzedni album wydany w starym składzie dwanaście lat wcześniej miał być ostatnim albumem Perfectu.
Kiedy w roku 1994 muzycy wrócili na scenę, tytuł „Jestem” był trafieniem w dziesiątkę. Jestem obecny, jestem żywy, jestem Perfect. W wywiadach udzielanych wówczas mediom widać było, że muzycy są podekscytowani odrodzeniem się Perfectu w nowych realiach i rzeczywistości, która była diametralnie inna niż siermiężne i szare czasy komunizmu. Teraz mogli złapać wiatr w żagle i pokazać ile naprawdę są warci.
Teksty na cały album napisał niezawodny, związany z zespołem od samego początku Bogdan Olewicz, muzykę komponowali wspólnie wokalista Grzegorz Markowski, gitarzyści Jacek Krzaklewski i Ryszard Sygitowicz, basista Andrzej Nowicki i grający na perkusji Piotr Szkudelski. Udało im się napisać takie klasyczne już dziś utwory jak „Oddech Rosji”, „Całkiem inny kraj” czy „Kołysanka dla nieznajomej”. Cały album „Jestem” brzmiał bardzo mocno, ocierając się chwilami o estetykę hard rocka, pokazywał Perfect w znakomitej formie, pełen energii i ochoty na dalsze podbijanie świata. Czas pokazał, że Perfect miał jeszcze nie jednego asa w rękawie. Kolejne albumy, trasy koncertowe, niezliczona ilość doskonałych piosenek i wciąż niesłabnąca energia, aż do dziś.
Reedycja płyty „Jestem” to świetna okazja, żeby przypomnieć sobie jak dobrze brzmiał Perfect na każdym etapie swojej kariery.
Na płycie oprócz dobrej muzyki znajdziemy kultowe ilustracje autorstwa Edwarda Lutczyna.

Tracklista:
1. Nie daj się zabić
2. Siódma czytanka dla Janka
3. Oddech Rosji
4. Całkiem inny kraj
5. Bujanie w obłokach
6. Rzeczy do zrobienia
7. Gdy mówię jestem
8. Adrenalina
9. Z życia idola
10. Cygańska pieśń miłosna
11. Ołowiana kula
12. Kołysanka dla nieznajomejNAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz