Dariusz Król

16.05.2016 (10:15)

The Waterboys w Progresji - zdobądź zaproszenie w Kultowej Godzinie!W tym tygodniu w Kultowej Godzinie mamy dla Was nie lada gratkę - zaproszenia na koncert legendarnego The Waterboys !!!
Słuchaj Eski ROCK codziennie po 10.00 - zaprasza Mariusz Nałęcz-Nieniewski.

Legendarni The Waterboys wystąpią po raz pierwszy w Polsce już 6. czerwca w warszawskiej Progresji !!!

The Waterboys to grupa rockowa, która powstała w 1981 roku w Londynie. Swoją nazwę zaczerpnęła od piosenki “The Kids” Lou Reeda oraz fascynacji twórców motywami morskimi. Zespół powołali do życia trzej młodzi Szkoci: Mike Scott, Anthony Thistlethwaite i Kevin Wilkinson. Z biegiem czasu szeregi zasilili Karl Wallinger i Roddy Lorimer.

W swoich poetyckich tekstach Mike Scott porusza tematy socjologiczne, historyczne, problemy wiary, duchowości, a także tematy osobistych tragedii, rozterek miłosnych, marzeń i snów. Swoimi utworami często wyraża także uwielbienie i uznanie dla innych artystów.

Ich muzyka to istny tygiel, łączący w sobie alternatywnego rocka, bluesa, muzykę folkową oraz hardrocka, okraszony nutą poezji śpiewanej. Popularność i zasięg zespołu nigdy nie był większy niż teraz. Ich utwory cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodszych gwiazd m.in. Ellie Goulding, Prince’a, Boyzone, The War On Drugs, a także nowej amerykańskiej kapeli Dawes. Każdy z tych artystów swoimi aranżacjami tchnął nowe życie w najwspanialsze kawałki Szkotów. W międzyczasie utwory „How Long Will I Love You”, „Fisherman’s Blues” i „You In The Sky” stały się elementami ścieżek dźwiękowych w takich hollywoodzkich produkcjach jak: „About Time“, „Dom Hemingway“ i „What We Did On Our Holiday“.

Na TAKIM KONCERCIE nie może Was tam zabraknąć!

NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz