Dariusz Król

18.04.2016 (09:34)

Edyta Bartosiewicz w Stodole - zaproszenia u Dawida !!!Zaproszenia na wyjątkowy, akustyczny koncert Edyty Bartosiewicz w Stodole ma dla Was Dawid!
Słuchaj Kolumny Zygmunta codziennie po 19.00 w Esce ROCK.


Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio już 26 kwietnia w Stodole!

Kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka większości swoich utworów. Jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Poza karierą solową gościła także w nagraniach takich wykonawców jak: Róże Europy, Wojciech Waglewski, Acid Drinkers, Krzysztof Krawczyk, Hey czy Kazik Staszewski.

Karierę solową rozpoczęła w 1992 roku albumem "Love". Magiczny nastrój debiutanckiego wydawnictwa był zapowiedzią prawdziwej rewolucji, którą Edyta Bartosiewicz wywołać miała w kolejnych latach swojej działalności. Druga płyta wokalistki pt. "Sen" ('94) to już wielka dawka liryzmu i ekspresji – krążek odniósł ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy. Następna płyta "Szok’n’Show" ('95)  pokryła się podwójną platyną , a kolejne albumy : "Dziecko" ('97) i "Wodospady" ('98) tylko potwierdziły wysoką pozycję Artystki na polskiej scenie muzycznej. Na początku XXI wieku Edyta Bartosiewicz wycofała się z aktywnej działalności muzycznej wskutek problemów zdrowotnych. W tym czasie jednakże wzięła udział w kilku projektach kolegów z branży jak np. duet z Krzysztofem Krawczykiem w piosence "Trudno tak" czy wspólny występ z   Myslovitz w utworze "Chciałbym umrzeć z miłości" w trakcie jubileuszu z okazji 10-lecia zespołu. W 2010 r. Artystka zagrała jako headliner na ORANGE WARSAW FESTIVAL, gdzie supportowała ją m.in. Courtney Love.
Rok 2013 przyniósł długo oczekiwane wydawnictwo Edyty Bartosiewicz pt. "Renovatio". Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i krytykę, sprzedała się w platynowym nakładzie. Ostatnim wydawnictwem w dorobku Artystki jest dwupłytowy album "Love & more...". Składa się z reedycji płyty "Love" oraz krążka, na którym znalazły się takie utwory, jak "Opowieść", "Pomyśl o mnie" czy "Niewinność" (wersja singlowa z 2002 roku), a także nieznane i nigdy wcześniej nie publikowane materiały.

5 listopada 2015 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku Edyta Bartosiewicz zainaugurowała działalność koncertową nowego projektu Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio - UNPOPULAR granego w składzie : Romuald Kunikowski - fortepian, akordeon, Maciej Gładysz - gitara, Edyta - gitara, voc.

Z twórczością Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio będą mogli zapoznać się podczas najbliższego koncertu w Stodole już 26 kwietnia!

NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz