Dariusz Król

29.03.2016 (10:40)

Zaproszenia na wyprzedany koncert Marii Peszek w Stodole - do zdobycia w Kolumnie Zygmunta!Tylko w Kolumnie Zygmunta macie szansę zdobyć zaproszenia na wyprzedany koncert Marii Peszek w warszawskiej Stodole!
Słuchaj Eski ROCK codziennie po 18.00 - zaprasza Dawid Zygmunt.


Charyzmatyczna Maria Peszek razem ze swoim zespołem wraca na polskie sceny klubowe i ponownie koncertuje. Wiosenna trasa, w ramach której artystka wystąpi w klubie Stodoła, promuje najnowszy krążek zatytułowany KARABIN, który ukazał się 26 lutego 2016 roku.

KARABIN to kolejny koncept album artystki - jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy. Radykalnie pacyfistyczne treści przewrotnie zestawione z tytułem.
 
Pisząc te piosenki kilkanaście miesięcy temu nie zdawałam sobie sprawy, że rzeczywistość wyprzedzi to o czym śpiewam i nada tym słowom tak dramatyczny kontekst. Każdy artysta prędzej czy później mierzy się z tematem wolności, tolerancji, prawa do inności i nierozerwalnie wiążącej się z nimi nienawiści. Ale rzeczywistość jest zbyt brutalna a świat bezwzględny, żeby iść na czołgi z kwiatami. Można za to pisać piosenki. O nienawiści przeciw nienawiści. Bo słowa mogą więcej niż naboje. "Karabin" to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach. Żeby dzięki nim ludzie mniej się bali. Bo strach i wolność to wykluczające się słowa.
 
NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz