Dariusz Król

29.03.2016 (09:57)

Nowy krążek Iggy Popa do zdobycia w Kultowej Godzinie!W tym tygodniu w Kultowej Godzinie do zdobycia nowy krążek legendarnego Iggy Popa 'Post Pop Depression'. Słuchaj Eski ROCK codziennie po 10.00 - zaprasza Jaro Sobierajewicz!


Żeby być bardziej precyzyjnym jest to wspólny album Iggy Popa i Josha Homme (lidera Queens of the Stone Age, wcześniej Kyuss). Muzycy nagrali płytę w wielkiej tajemnicy i pełnej niezależności.

Zaczęli nagrywać w styczniu 2015 roku, bez pomocy finansowej żadnej wytwórni.

Współpraca zaczęła się od smsa, jakiego wysłał Pop Homme’owi. Brzmiał on mniej więcej tak: „Hey, fajnie by było, jakbyśmy się razem spiknęli i napisali coś, kiedyś - Iggy”.

Płytę nagrywali w krótkich sesjach, w dwóch studiach Homme’a: dwa tygodnie w jego domu, na pustyni w Joshua Tree, i później przez tydzień w studiu Pink Duck. W nagraniach płyty udział też wzięli Dean Fertita z QOTSA i Dead Weather na gitarze i klawiszach i Matt Helders z Arctic Monkeys na perkusji.

Muzyka jest miksem talentu obu kompozytorów, przejrzystych tekstów i charakterystycznego wokalu Popa ze zręcznymi, a zarazem drapieżnymi akordami Homme’a.

IGGY POP ‘POST POP DEPRESSION’

 1. Break Into Your Heart
 2. Gardenia
 3. American Valhalla
 4. In The Lobby
 5. Sunday
 6. Vulture
 7. German Days
 8. Chocolate Drops
 9. Paraguay
NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz