Dariusz Król

14.03.2016 (11:42)

Zaproszenia na od dawna wyprzedany koncert Korteza w Palladium - tylko u Dawida!W tym tygodniu tylko w Kolumnie Zygmunta zdobyć możecie zaproszenia na od dawna wyprzedany koncert Korteza w Palladium 30 marca!
Słuchaj Eski ROCK po 18.00 i walcz - bo warto! Zaprasza Dawid Zygmunt.

Koncert Korteza 30 marca w warszawskim klubie Palladium został wyprzedany na pniu - specjalne zaproszenia zdobyć możecie tylko w Esce ROCK!
Dobra informacja dla fanów - klub organizuje dodatkowy "siedzący" koncert 31 marca, ale i tu trzeba się śpieszyć bowiem ilość miejsc jest ograniczona!
Nominowany w czterech kategoriach do Fryderyków 2016 Kortez to 26-cio letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do Must Be The Music, gdzie nie został zauważony. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo.W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana Jazzboy Session EP, na którą złożyły się trzy piosenki: “Zostań”, “Joe” i “Co Myślisz?”.
Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem, z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Jego debiutancka płyta “Bumerang” to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i przyjętych płyt w ostatnich latach.

Miesiąc po premierze “Bumeranga” Kortez wydał drugą EPkę z trzema utworami: “Od Dawna Już Wiem”, “Ćma Barowa” i “Kominy”. EPka dostępna jest jedynie na koncertach.

W połowie grudnia sprzedaż Bumeranga przekroczyła 15 000 szt, a co za tym idzie debiut Korteza uzyskał status Złotej Płyty, a już w drugiej połowie stycznia sprzedaż płyty przekroczyła 30 000 egzemplarzy i uzyskała status Platynowej Płyty.


16 kwietnia (Record Store Day) ukaże się vinylowa edycja “Bumeranga”, a także Minialbum na który złoży się 6 piosenek głównie znanych z dotychczas wydanych EPek: “Joe”, “Co Myślisz?”, “Wiem, że Mnie Podglądasz”, “Ćma Barowa” i “Kominy”. Dodatkowym utworem będzie pełna, wcześniej nie opublikowana wersja “Z Imbirem”.NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz