Dariusz Król

13.03.2016 (22:20)

'Kuba Płucisz i Goście' - fonograficzny powrót założyciela IRY - do zdobycia w Kultowej GodzinieW tym tygodniu w Kultowej Godzinie Jaro ma dla Was długo zapowiadany album Kuby Płucisza "Tu jest mój dom" z autografem! To powrót do muzyki założyciela, gitarzysty i kompozytora grupy IRA, współodpowiedzialnego za przeboje tego zespołu z początku lat 90.
Słuchaj Eski ROCK codziennie po 10.00.
 Na rynku właśnie ukazała się zapowiadana już od dłuższego czasu płyta projektu Kuba Płucisz i Goście - "Tu jest mój dom".Swój powrót na scenę i przygotowany album Kuba opisuje tak:

Witajcie,
Nazywam się Kuba Płucisz. Ja i moje utwory istnieją na polskiej scenie rockowej od ponad 20 lat. Była przerwa – miała być krótka – wyszło „jak zwykle”…
Teraz wracam. Na początek chciałbym przypomnieć się młodszemu pokoleniu. Starsze może jeszcze mnie pamięta .
Macie w ręku mój najnowszy projekt muzyczny, moje najmłodsze dziecko.
Pracowałem nad nim ponad rok w kultowym studiu S4 wraz z najlepszym realizatorem dźwięku jakim jest Leszek Kamiński. Stworzyliśmy nowe, ciekawe, bogatsze brzmienie moich piosenek – z nowymi wokalistami.
W nagrywaniu płyty wzięli udział m.in.: Grzesiek Skawiński, Ryszard Sygitowicz, Waldemar Tkaczyk z synem Adamem, Michał Grymuza, Piotrek Łukaszewski, Tomek Olejnik z Proletaryatu, Łukasz Drapała z zespołu Chemia, Tomek „Kasprol” Kasprzyk, Wojtek Horny, Damian Ukeje, Ernest Staniaszek, Adam Asanov, Ruda i Łukasz Lazer z Red Lips, Sebastian Riedel, Titus z Acid Drinkers, Robert „Litza” Friedrich, Tomek Kowalski i Kasia Moś
W wielu piosenkach pojawił się Paweł Piecuch, z którym wiążę wielkie nadzieje podczas dalszej współpracy. Zaśpiewał z nami również chór gospel, a w kilku utworach towarzyszyła mojemu zespołowi Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Adama Sztaby.
W utworze „Mój Dom” usłyszycie Jurka Owsiaka, dzięki któremu wystąpiliśmy na ubiegłorocznym Przystanku Woodstock. Chciałbym abyście przyjęli tę płytę tak jak słuchacze w Kostrzyniu nad Odrą.
NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz