Dariusz Król

29.02.2016 (12:58)

Symphony X - pierwszy klubowy koncert w Polsce - czekają zaproszenia!Już 15 marca na scenie Progresja Music Zone pojawi się ceniona amerykańska prog/powermetalowa formacja Symphony X.
Zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie do zdobycia w Kolumnie Zygmunta Eski ROCK codziennie po 18.00 - zaprasza Dawid Zygmunt!
 

Symphony X - amerykańscy mistrzowie metalu progresywnego na pierwszym i jedynym klubowym koncercie w Polsce!
Formacja Michaela Romeo wystąpi po raz pierwszy na scenie Progresji w ramach promocji swojego ostatniego dzieła „Underworld”, które zbiera świetne recenzje wśród fanów na całym świecie.

Nie możecie tego przegapić!Muzyczny geniusz i wirtuozeria Michaela Romero, bogactwo doświadczeń zdobytych przez Russella Allena podczas współpracy z Trans-Siberian Orchestra, heroiczna walka o powrót do zdrowia stoczona przez bębniarza Jasona Rullo po zawale przebytym w 2013 roku, dojrzałość pozwalająca na utrzymanie solidnego składu, niemal bez zmian przez ponad dwadzieścia lat. Długo by jeszcze można wymieniać… efekt? Swoim dziewiątym krążkiem „Underworld” Symphony X udowadnia, że poprzeczkę można podnieść jeszcze wyżej.

Pokonując przeciwności losu zespół wzmocnił się, pozostając wierny muzyce, jakiej fani oczekiwali – wymagającej, zarówno pod względem intelektualnym (teksty), jak i technicznym (kompozycje). Niejako na przekór zmieniającej się rzeczywistości muzycznego biznesu, dryfującej w kierunku prostych i pojedynczych piosenek, udało im się stworzyć wielowymiarowy krążek, będący w stanie przykuć uwagę słuchacza na znacznie dłużej niż jedną chwilę.

Powstawaniu „Underworld” towarzyszyła przemyślana strategia, stworzenia zbioru utworów mogących egzystować samodzielnie, (każdy z nich kreuje swój własny mikro-świat), ale jednocześnie dających efekt synergii.
Mistrzowsko skomponowane utwory z łatwością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom dobrej muzyki.

NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz