Dariusz Król

27.01.2016 (10:43)

Eska ROCK poleca: koncert HALF MOON RUN w Proximie
Half Moon Run to kolejna po Arcade Fire grupa z Montrealu, która podbija światowe sceny.
25 lutego 2016 młodzi Kanadyjczycy zagrają w klubie Proxima w Warszawie, w ramach trasy promocyjnej nowego albumu „Sun Leads Me On”. Będzie to jedyny ich występ w naszym kraju.

Half Moon Run koncertowali u boku takich tuzów jak Mumford & Sons czy Of Monsters and Man. Niedawno wyprzedali sławny londyński klub Koko i powszechnie wróży im się ogólnoświatową karierę. Dla młodych Kanadyjczyków kluczem do sukcesu jest, jak zdradzają, wspólne podejmowanie wszystkich decyzji. „Uczciwość jest najważniejsza” – mówią. Sami przyznają, że wspólnie spędzają też sporo czasu poza salami prób, a wzajemne zaufanie daje im siłę, by krok po kroku wspinać się na szczyty. Multi-instrumentaliści Devon Portielje, Conner Molander i Dylan Phillips założyli grupę jeszcze jako nastolatkowie w 2009 roku w Montrealu. Ich debiutancki album „The Dark Eyes”, wydany w 2012 roku zdradzał doskonały instrumentalny warsztat oraz talent do komponowania poruszających i pełnych emocji piosenek. Płyta została doskonale przyjęta przez krytykę oraz publiczność i pozwoilła im występować u boku gwiazd. W międzyczasie do zespołu dołączył czwarty multiinstrumentalista Isaac Symonds. Po dwóch latach koncertowania, w 2014 roku Half Moon Run powrócili do Kanady, by w pełni poświęcić się realizacji nowej płyty „Sun Leads Me On”.

Materiał nagrywano w historycznym studio Bathouse – w idyllicznej atmosferze kanadyjskiej prowincji Ontario, pod okiem producenta Jima Abissa (Arctic Monkeys, Adele, Kasabian). Część piosenek muzycy pisali jednak podczas pobytu w Kalifornii i tamtejszy klimat wyraźnie wpłynął na głęboki, medytacyjny nastrój albumu. To ekspresyjne, nasycone emocjami gitarowe granie, w którym słychać zarówno ślady indie-rockowych hymnów Arcade Fire, jak i folkową subtelność Father John Misty czy Mumford & Sons. Premiera krążka przewidziana jest na 23 października, zaś promuje go utwór “Turn Your Love”. Wydawcą albumu jest Universal Music Poland. Zaś już tej zimy – 25 lutego w stołecznej Proximie wielka nadzieja kanadyjskiej sceny po raz pierwszy zaprezentuje się polskiej publiczności.

HALF MOON RUN koncert 25.02.2016
Warszawa, klub PROXIMA, g.20.00

NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz