Dariusz Król

09.11.2015 (11:48)

Dwupłytowa reedycja legendarnego albumu 'Scarlet' Closterkellera do zdobycia w Kultowej Godzinie!W tym tygodniu w Kultowej Godzinie Eski ROCK Mariusz Nałęcz-Nieniewski ma dla was jubileuszowy, dwupłytowy album reScarlet formacji Closterkeller.
Na wydawnictwo składa się zremasterowany album Scarlet z 1995r. oraz zapis koncertu z 5.09.2015r. podczas Summer Fall Festival w Płocku + bonusy!

16 października 2015 r. światło dzienne ujrzało najnowsze wydawnictwo zespołu Closterkeller. Podwójny album „reScarlet” to wyjątkowa niespodzianka dla fanów zespołu, z okazji jubileuszu klasycznej płyty „Scarlet”, która oryginalnie ukazała się w styczniu 1995 roku.

„Scarlet” to najmocniejsze dzieło Closterkeller, jedna z najważniejszych płyt 1995 roku, która na stałe wpisała się do klasyki polskiego rocka. Zdaniem wielu opus magnum i niezaprzeczalnie największy sukces komercyjny zespołu. Utwory takie jak „Scarlett”, „Śniło” czy „Dlaczego noszę broń” przez długi czas utrzymywały się w czołówkach krajowych list przebojów, a sam album został uhonorowany Złotą Płytą.

1995 vs. 2015 – dwa oblicza „Scarlet”
„reScarlet” nie jest zwykłą, jubileuszową reedycją znanej płyty. Closterkeller przygotował dwupłytowe wydawnictwo, którego głównym punktem jest zapis koncertu, który odbył się we wrześniu 2015. Podczas koncertu zespół zaprezentował album „Scarlet” w całości, 20 lat po premierze!

Koncertowe wersje „Scarlet” ad 2015 wyraźnie pokazują, że materiał się nie zestarzał i zarówno muzycznie, jak i tekstowo nadal wywiera ogromne wrażenie na publiczności. Sentymentalna podróż obfituje także w niespodzianki. Część utworów zyskała nowe aranżacje, a dodatkowo na scenie pojawili się zaproszeni goście – m.in. Tomasz „Kasprol” Kasprzyk na skrzypcach oraz Jahiar Azim Irani, który ubarwił jeden z największych przebojów Closterkeller „Scarlett” orientalną wokalizą oraz dźwiękiem perskich cymbałów santur.

Suplement - ciekawostki z archiwum!
Dodatkowo każdy egzemplarz albumu „reScarlet” wyposażony jest w ulotkę z kodem umożliwiającym dostęp do specjalnej strony internetowej z bonusami! Fani zespołu będą mogli zapoznać się tam z archiwalnymi materiałami foto, video oraz nagraniami live i demo.
NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz