03.12.2014 (20:30)

Kultowa godzina w czwartek: Lynyrd Skynyrd, Jimi Hendrix, Gary Moore [VIDEO]Kultowa godzina w czwartek: Mariusz Nałęcz-Nieniewski powie między innymi o urodzinach gitarzysty legendy rocka, zespołu Lynyrd Skynyrd. Czekamy na Was od 10:00!

Dokładnie 63 lata temu urodził się gitarzysta legendy rocka, zespołu Lynyrd Skynyrd. Gary Rossington przyszedł na świat w 1951 roku w Jacksonville na Florydzie.

Nowy numer na naszej playliście. Posłuchajcie "Every Breaking Wave" U2!

Lynyrd Skynyrd to amerykańska grupa, która powstała w 1964 roku jako My Backyard. Założyli ją dobrzy kumple - Ronnie Van Zant, Allen Collins i Gary Rossington. My Backyard przekształciło się w Lynyrd Skynyrd kilka miesięcy później. Właśnie wtedy do składu dołączyli Leon Wilkeson oraz Billy Powell. Co ciekawe, Lynyrd Skynyrd to przezwisko nauczyciela WF- u (członkowie zespołu poznali się w szkole), który znany był z karania uczniów za noszenie długich włosów. Więcej dowiecie się, kiedy włączycie EskęROCK o 10:00 ;)

Legendarne riffy i kultowe melodie - czekamy na Wasze propozycje kawałków!

W Kultowej Godzinie w czwartek pojawią się między innymi kawałki Jimiego Hendrix'a, Gary'ego Moore'a, czy The Doors.NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz