28.10.2014 (10:00)

Yugopolis & Maciej Maleńczuk "Sługi za szlugi" w EsceROCK!Kawałek Sługi za szlugi promuje nową płytę Macieja Maleńczuka i Yugopolis Best Of. Sługi za szlugi, jak powiedział sam Maleńczuk , to piosenka skierowana do Rosjan, ale "ze względu na to, że zapewne nigdy jej nie usłyszą, to oddaje ją w ręce Polaków". Kawałek jest już na playliście EskiROCK!

„Pieśń Sługi za szlugi kierowana do Rosjan, prawdopodobnie do Rosjan nigdy nie dotrze. Kieruję ją więc do Polaków, bo po polsku tu jeszcze i wciąż gadamy, z czego bardzo się cieszymy. Nadal chcemy po polsku mówić i po polsku myśleć. Wyciągam rękę do Braci Rosjan i jednocześnie zaciskam ją w pięść - pomiędzy Słowianami wojna? Wczoraj bracia, dziś faszyści? Czyżby Wielka Wojna Ojczyźniana jeszcze się nie skończyła? Jak długo będziecie ulegać Goebbels'owskiej propagandzie, i wmawiać sobie, że Vladimir podniósł Was z kolan? Właśnie dlatego trzeba jeszcze raz uklęknąć i przeprosić, by słowo "Rosjanin" nie wzbudzało strachu, obrzydzenia i pogardy, jak dzieje się to dziś” – tak o nowej piosenka z płyty Best Of powiedział Maciej Maleńczuk.

Wywiad z Curly Heads. Posłuchajcie całości!


Krążek Best Of Yugopolis & Maciej Maleńczuk ukazał się w połowie września. W projekcie wzięli udział znani polscy artyści. Na płycie usłyszymy m.in. takie piosenki jak Ostatnia nocka w wykonaniu Macieja Maleńczuka, Gdzie jest nasza miłość? Marka Piekarczyka, czy Miasto budzi się zaśpiewaną przez Pawła Kukiza.

Slash Bent To Fly na naszej playliście!


To już druga kompilacja hitów supergrupy. W 2009 roku ukazało się wydawnictwo The Best of Yugoton/Yugopolis.

 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz