02.09.2014 (20:30)

Kultowa godzina w środę: Steppenwolf, Thin Lizzy, Chłopcy z Placu Broni [VIDEO]Kultowa godzina w środę: powiemy o urodzinach legend rocka, członków zespołów Steppenwolf, Thin Lizzy i Chłopcy z Placu Broni. Mariusz Nałęcz-Nieniewski będzie miał dla Was specjalne CD When You're Strange - A Film About The Doors (Soundtrack).

Urodziny obchodzi gitarzysta basowy amerykańskiej grupy Steppenwolf. George Biondo, który w czerwcu 1970 roku zastąpił w niej Nicka St. Nicholasa, urodził się w 1945 roku.

EskaROCK: macie swój ulubiony, kultowy kawałek? Czekamy na propozycje!


W 1947 roku, w Belfaście w Irlandii Północnej urodził się znany z grupy Thin Lizzy Eric Robin Bell. Gitarzysta był z nią związany w latach 1969 - 1974.

Urodziny obchodzi także lider i wokalista legendy rocka, zespołu Chłopcy z Placu Broni. Bogdan Łyszkewicz przyszedł na świat w 1964 roku. Zginął tragicznie 23 czerwca 2000 roku w wypadku samochodowym koło miejscowości Rybitwy.

Zostań ekspertem EskiROCK. Oceń kawałki, które gramy!

W Kultowej Godzinie w EsceROCK pojawią się miedzy innymi takie kawałki, jak Comfortably Numb Pink Floyd, Brown Sugar The Rolling Stones, czy All My Love Led Zeppelin.NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz