31.08.2014 (20:30)

Kultowa godzina w poniedziałek: Nirvana "In Utero" - kultowa płyta może być Twoja!Kultowa godzina w poniedziałek: zgarnij ostatni, studyjny album zespołu Nirvana. In Utero, trzecia płyta zespołu, została wydana w 1993 roku. To właśnie na tej płycie znalazły się takie genialne kawałki, jak Heart-Shaped Box, czy Rape Me.

Słuchajcie EskiROCK od 10:00! Właśnie o tej godzinie, codziennie, startuje Kultowa Godzina! Mariusz Nałęcz-Nieniewski zaprasza na 60 minut legendarnej muzyki. Ale nie tylko! Ktoś z Was zgarnie kultową płytę legendy rocka, zespołu Nirvana, In Utero!

------> Kultowa Godzina w EsceROCK <------

Początki zespołu Nirvana sięgają roku 1985. To właśnie wtedy 18 - letni Kurt Cobain razem ze swoim przyjacielem Chrisem Novoselickiem założył grupę Sellout. Ta, kilka lat później, przekształciła się w Nirvanę.

W 1988 roku mała wytwórnia z Seattle Sub Pop zdecydowała się wydać pierwszego siedmiocalowego singla kapeli. Znalazły się na nim kawałki Love Buzz i Big Cheese.

Debiutancki longplay zespołu Nirvana Bleach ukazał się w czerwcu 1989 roku.
Kultowa płyta Nirvany In Utero ukazała się cztery lata później. W listopadzie 1993  zespół nagrał w Nowym Jorku akustyczną sesję dla MTV.


 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz