Włącz radio Eska ROCK rozwiń
Eskarock:

Artysta, gwiazda, wykonawca, grupa, zespół

 • Mission Impossible - Larry Mullen, Adam Clayton
  Mission Impossible - Larry Mullen , Adam Clayton
  do ulubionych
więcej utworów
Adam Clayton

więcej artystów podobnych
do Larry Mullen

Larry Mullen: biografia, opis, informacje

Larry Mullen Jr. (prawdziwe nazwisko: Lawrence Joseph Mullen Jr.) urodził się 31 października 1961 roku w Artane na przedmieściach Dublina w Irlandii. Jego rodzice - Larry Senior oraz Maureen - byli katolikami. Larry miał też starszą siostrę Cecylię. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 9 lat, kiedy zaczął uczyć się gry na perkusji u Joego Bonnie – najpopularniejszego perkusisty irlandzkiego. Pierwszą perkusję podarowała mu siostra Cecilia, która kupiła mu ją za 17 funtów. Od tej pory perkusja stała się jego pasją i każdą wolną chwilę poświęcał na doskonalenie techniki. Na początku 1975 roku, dzięki protekcji ojca, zaczął grać w orkiestrze Związku Zawodowego Pracowników Poczty. Kiedy skończył naukę w Dublinie, przeniósł się do Mount Temple Comprehensive School.

W 1976 roku dał początek słynnej irlandzkiej grupie U2 umieszczając na szkolnej tablicy w Mount Temple Comprehensive School ogłoszenie poszukujące muzyków do wspólnego grania. Według Mullena zespół powinien nosić nazwę The Larry Mullen Band, czyli Zespół Larry`ego Mullena. Muzyk zdobył z zespołem w sumie 14 nagród Grammy i 8 brytyjskich nagród muzycznych Brit Awards. Nie ominęły go również indywidualne wyróżnienia takie jak nagroda magazynu „Hot Press” The Rory Gallagher Musician of the Year Award, a także wiele innych.

Poza muzykowaniem z U2, Larry jest zaangażowany w wiele innych projektów. Współpracował już między innymi z Nanci Griffith, Danielem Lanois, Emmylou Harris, Robbie`m Robertsonem, Paulem Brady i B.B. Kingiem. W 1990 roku został współautorem oraz współproducentem hymnu dla irlandzkiej drużyny piłki nożnej zatytułowanego „Put 'Em Under Pressure”. W 1996 roku razem z kolegą z zespołu Adamem Claytonem stworzyli przewodni motyw muzyczny do filmu „Mission Impossible”.

Zdobywając dużą popularność, Larry przyjął dodatkowo do swojego nazwiska Junior, żeby nie mylono go z jego ojcem. Obecnie mieszka w Howth, w Irlandii. Jest również właścicielem apartamentu w Nowym Jorku. Jest fanem szybkich motocykli, zwłaszcza  marki Harley-Davidson. Podczas trasy koncertowej U2 The Zoo TV Tour przejechał na swoim motycyklu 10,000 mil, jeżdżąc od koncertu do koncertu. Larry wykupił też prawa do drukowania logo firmy Harley-Davidson. Ma słabość do muzyki Elvisa Presleya, uprawia karate, uwielbia karaoke i jest wielkim kibicem piłki nożnej. Jest miłośnikiem psów – swoim labradorom JJ i Missy dziękował na okładzkach płyt U2. Jego partnerką życiową od 20 lat jest jego dziewczyna Ann, z którą ma trójkę dzieci.czytaj całość

Inne utwory z bazy muzycznej Eskirock

 • Nowy Living On The 110 - Prophets Of Rage
  Living On The 110 - Prophets Of Rage
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Amsterdam - Nothing But Thieves
 • Nowy Run For Cover - The Killers
  Run For Cover - The Killers
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Champion - Fall Out Boy
  Champion - Fall Out Boy
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Mów Do Mnie - Snowman
  Mów Do Mnie - Snowman
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Strzał - Jamal
  Strzał - Jamal
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy All In One Night - Stereophonics
  All In One Night - Stereophonics
  liczba odtworzeń: 0
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Nowy Complicated - David Guetta, Dimitri Vegas, Kiiara, Like Mike
  Complicated - David Guetta, Dimitri Vegas, Kiiara, Like Mike
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Gotta Get a Grip - Mick Jagger
  Gotta Get a Grip - Mick Jagger
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy England Lost - Mick Jagger
  England Lost - Mick Jagger
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty